Livebox 2.0 - konfiguracja portów Ethernet

DrukujEXPORTUJ PDF

Modem Livebox 2.0 jest wyposażony w 4 porty Ethernet. Każdy z nich ma inne cechy.

Port numer 1 - czerwony

Na tym porcie zawsze jest ustawiony dostęp do Internetu. Można więc podłączyć tu komputer lub dekoder telewizji satelitarnej (Samsung SHD 85, lub Sagemcom UHD 86 / 88 / WHD 80).

Port numer 2 - żółty

Na tym porcie zawsze jest skonfigurowany dostęp do telewizji przez ADSL. Możesz podłączyć tu dekodery Sagemcom UHD 86 / 88 / WHD 80, Sagem ITAD 81 lub Sagem ISD83, lub. Nie podłączaj tu komputera- ten port nie ma dostępu do Internetu.

Port numer 3 - zielony

Port numer 1

Na tym porcie zawsze jest ustawiony dostęp do Internetu. Można więc podłączyć tu komputer lub dekoder telewizji satelitarnej (Samsung SHD 85, lub Sagemcom UHD 86 / 88 / WHD 80).

Port numer 2 - żółty

Na tym porcie zawsze jest skonfigurowany dostęp do telewizji przez ADSL / VDSL. Możesz podłączyć tu dekodery Sagemcom UHD 86 / 88 / WHD 80, Sagem ITAD 81 / ISD83, lub . Nie podłączaj tu komputera- ten port nie ma dostępu do Internetu.

Port numer 3

Na tym porcie może być ustawiony dostęp do Internetu, lub do telewizji przez ADSL. Na tym porcie możesz ustawić rodzaj dostepu bezpośrednio z menu konfiguracyjnego które otworzysz pod adresem 192.168.1.1, zakładka zaawansowane, nastepnie wybierz konfiguracja portów.

Port numer 4 - biały

Na tym porcie zawsze jest ustawiony dostęp do Internetu. Jeżeli korzystasz z Neostrady w wersji ADSL / VDSL możesz podłączyć tu komputer lub inne urządzenie korzystające z Internetu. Można więc podłączyć także dekoder telewizji satelitarnej (Samsung SHD 85, lub Sagemcom UHD 86 / 88 / WHD 80). Jeżeli korzystasz z usługi Neostrada w wersji FTTH, podłącz tu urządzenie ONT (Optical Network Terminal - terminal światłowodowy).

Konfiguracja tego portu odbywa się w menu modemu na stronie konfiguracyjnej w dziale Zaawansowane / Połączenie z Internetem.

Jeżeli korzystasz z usługi Neostrada w wersji ADSL / VDSL, masz dostępne wszystkie 4 porty Ethernet do podłączenia kolejnych urządzeń. Poniżej instrukcja, jak skonfigurować żółty port w zależności od posiadanych usług.

Krok 1

Otwórz przeglądarkę internetową i wpisz adres 192.168.1.1. Kliknij zaawansowane, następnie konfiguracja portów.

Krok 2

W ekranie logowanie wpisz nazwę użytkownika i hasło. Domyślnie nazwa użytkownika to admin, hasło admin.

Krok 3

Modem obsługuje funkcję multiroom która polega na możliwości oglądania telewizji na dwóch niezależnych telewizorach. Jeżeli masz 2 dekodery IPTV, zaznacz opcję Posiadam więcej niż jeden dekoder telewizyjny, następniej kliknij zapisz. Żólty port zawsze jest skonfigurowany do obsługi IPTV.

Krok 4

Tak wygląda ekran konfiguracji portów Ethernet w domyślnej konfiguracji. Jeżeli chcesz korzystać z możliwości podłączenia 3 komputerów przez port Ethernet, zaznacz opcję Posiadam maksymalnie jeden dekoder telewizyjny. Dzięki temu tylko żółty port Ethernet będzie umożliwiał podłączenie dekodera IPTV. Pozostałe porty możesz wykorzystać do podłączenia komputerów lub dekodera satelitarnego (DTH).