Od pierwszych sekund było widać przewagę Joanny w stójce, biła mocniej i precyzyjniej. Natomiast plan Gadelhi polegal na sprowadzaniu walki do parteru. W pierwszej rundzie Claudia dociskała Polkę do siatki, próbując sprowadzić ją do parteru, ale Joanna się skutecznie broniła. Nawet jeśli Brazylijka obaliła Jędrzejczyk, ta szybko wracała do stójki.

Pod koniec rundy fantastycznym podbródkowym Joanna powaliła Gadelhę, lecz zabrakło czasu, żeby dobić rywalkę. W drugiej rundzie Asia punktowała w stójce i skutecznie broniła obaleń, doszło też do rozcięcia na głowie Gadelhi, które było wynikiem zderzenia się głowami zawodniczek.

Ostatnie starcie należało do Brazylijki. Większą część rundy dociskała Polkę do siatki, co chwilę ją obalając. Jeżeli Jędrzejczyk udało się stanąć na nogi, po chwili znowu lądowała na plecach.

Jedynie pod koniec rundy Polka zerwała klincz i kilkoma ciosami trafiła rywalkę. Po trzech rundach sędziowie niejednogłośnie ogłosili zwycięstwo (dla wielu na pewno kontrowersyjne) Joanny Jędrzejczyk, które da jej walkę do pas z Carlą Esparzą.