Bezpieczny Internet

Edukacja w zakresie
bezpieczeństwa w sieci

W dzisiejszych czasach coraz młodsze dzieci korzystają z internetu – w sieci uczą się, bawią, poznają świat. Nie wszyscy młodzi internauci wiedzą jednak, jak bezpiecznie poruszać się w cyfrowym świecie. Z myślą o nich, Orange prowadzi różnorodne działania edukacyjne skierowane do dzieci i młodzieży, ich rodziców, opiekunów i nauczycieli.

Internetowy kurs dla rodziców "Bezpiecznie Tu i Tam" powstał, aby pomóc opiekunom w zwiększeniu bezpieczeństwa młodych internautów. Uczestnicy kursu dowiadują się czym jest cyberprzemoc, jak unikać zagrożeń w Internecie i jak rozmawiać o nich z dzieckiem, jak odpowiednio zabezpieczyć urządzenia i jak reagować, gdy coś niepokojącego zdarzy się w sieci. Dzięki multimedialnej formie, filmom i animacjom, zdobywanie wiedzy jest proste i atrakcyjne. Kurs jest bezpłatny i przeznaczony do samodzielnej realizacji. Kurs internetowy dla rodziców

Gra karciana dla dzieci i rodziców

Na portalu edukacyjnym Orange udostępniamy szereg materiałów edukacyjnych - poradniki i multimedialne materiały informacyjne, dedykowane dzieciom portale, kursy i platformy e-learnigowe a także scenariusze zajęć dla uczniów w zakresie bezpieczeństwa w sieci i odpowiedzialnego korzystania z nowoczesnych technologii. Materiały edukacyjne Fundacji Orange

Temat bezpiecznego i mądrego korzystania z sieci jest też postawą naszego programu Mega Misja.

To program nowoczesnej edukacji, którego głównym celem jest podnoszenie cyfrowych kompetencji nauczycieli świetlic szkolnych oraz dzieci w wieku 6-10 lat. W formie przyjaznych gier i zabaw, dzieci m.in.: poznają zasady bezpiecznego internetu i nowych mediów, uczą się jak rozpoznawać zagrożenia w sieci i dowiadują się: czym jest cyberprzemoc. Więcej o programie Mega Misja

Usługi

 • Chroń Dzieci
  w Sieci

  Aplikacja ochrony rodzicielskiej, która zapewnia kompleksową opiekę nad dziećmi korzystającymi ze smartfonów i tabletów; umożliwia kontrolę czasu jaki dziecko spędza w sieci, weryfikuje uruchamiane przez dziecko aplikacje, filtruje strony pod kątem nieodpowiednich treści.

  Dowiedz się więcej
 • Bezpieczny Starter

  To produkt, dzięki któremu Twoje dziecko bezpiecznie korzysta z Internetu w telefonie oraz może mieć stały kontakt z rodzicem, nawet przy braku środków na koncie.

  Dowiedz się więcej
 • Lookout Mobile Security

  Antywirus na smartfony, oprocz standardowej ochrony przed wirusami umożliwia bezpieczne przeglądanie internetu, lokalizację zgubionego telefonu, a także ochronę przed kradzieżą - przed próbą np. usunięcia karty SIM czy włączenia trybu samolotowego dyskretnie robi zdjęcie użytkownika i wysyła je na wskazany przez właściciela telefonu adres e-mail.

  Dowiedz się więcej
 • E-bezpieczeństwo

  Pakiety bezpieczeństwa renomowanej firmy McAfee, które zabezpieczą Twój komputer i sieć domową – w tym zabezpieczą Twoje dziecko przed zagrożeniami z sieci. Tylko kilka złotych miesięcznie za pakiety o wartości rynkowej 100-150 zł (licencja roczna)!

  Dowiedz się więcej
 • Geolokalizacja

  Chcesz wiedzieć, czy Twoje dziecko jest bezpieczne lub gdzie jest Twoje auto? Skorzystaj z prostych i tanich rozwiązań opartych o geolokalizację proponowanych przez Orange:

  Gdzie jest dziecko Gdzie jest auto
 • Bezpieczeństwo domu

  Stały monitoring domu z możliwością zdalnego zarządzania np. za pomocą smartfona.

  Dwie usługi do wyboru:

  Inteligentny dom - zaawansowane rozwiązania, które pomogą Ci zadbać o Twój spokój (np. czujniki dymu, zalania, ruchu, otwarcia drzwi i okien); monitoruj, co dzieje się w Twoim domu (kamera internetowa) i zarządzaj zdalnie urządzeniami np. za pomocą smartfona.
  Dowiedz się więcej Oko na dom - proste rozwiązanie do monitoringu domu 24 godziny /7 dni w tygodniu za pomocą kamery internetowej.
  Dowiedz się więcej

 • Ubezpieczenia

  W trosce o naszych klientów i ich bezpieczeństwo stworzyliśmy szeroką gamę ubezpieczeń, np.: ubezpieczenia na życie, od nieszczęśliwych wypadków, ochrona z tytułu hospitalizacji, ochrona wyświetlacza, ubezpieczenia dzieci, majątku i sprzętu domowego, dzięki którym poczujesz się naprawdę bezpiecznie.

  Dowiedz się więcej