Menu główne

Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange

 •  

  Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 04:47)

  Witam. Od jakiegoś czasu męczył mnie konsultant orange w celu zmiany korzystania z uslug operatora z POP na MIX.
  Porozmawialem , zaproponowal mi atrakcyjna oferte. Zgodzilem sie, Po pozniejszym zaponaniu sie z oferta na Orange.pl okazalo sie ze konsultant niedopowiedział pewnej rzeczy i w takiej formie umowa mi nie pasuje. Chcę od niej odstąpic i wiem ze mam na to 10 dni od jej zawarcia i napwno zrobię to ponieważ wolę zostać przy dotychczasowej ofercie. Kwestią jest czy: (paczka jescze nie dotarła )
  1. mogę anulować w ogóle jej przysyłanie czy muszę czekać aż przyjdzie i wtedy odesłać całą zawartość z powrotem w nienaruszonym stanie wraz z formularzem zwrotu bez podania przyczyny
  2. Czy w momencie kiedy kurier ją przywiezie mam poprostu nie podpisywać umowy i zwrócić ewentualne koszty przesyłki w drogę powrotną ( czy w obie) ponieważ do momentu kiedy nie podpisze umowy jest jescze nie ważna ?
  Jak to wygląda w takim przypadku , proszę o szybką odpowiedź.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 09:27)

  Odpowiadając:
  1. możesz odebrać i odesłać bez rozpakowywania na adres zwrotny. - poniesiesz koszty wysyłki.
  2.Lepszym rozwiązaniem jest po prostu nieodebranie przesyłki - wówczas nie poniesiesz kosztów odesłania zestawu.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 11:29)

  a czy w momencie gdy nie odbiore przesyłki , umowa poprostu nie jest zaawierana i oznacza moja rezygnacje  bez jakichkolwiek skutków czy w jakikolwiek sposob musze ingerowac w rezygnacje z niej po nieodebraniu przesylki ?
   Rozumiem , że mam powiedzieć kurierowi ze oferta którą przywiózł jest nie zgodna z proponowana i ze nie podpisze jej tak ?  I dalej bede mógł w spookoju korzystac z oferty na karte?

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 12:56)

  Jeśli nie odbierzesz przesyłki i nie podpiszesz niczego, to umowa nie jest zawierana, więc możesz nadal korzystać z dotychczasowej oferty.

  Tak naprawdę nie musisz nic mówić kurierowi, dlaczego nie podpisujesz umowy. Prawdopodobnie będzie do Ciebie dzwonił, więc od razu możesz powiedzieć, że się rozmyśliłeś i tyle.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 13:03)

  Super ! Cieszę sie ze chociaz na tym forum sa ludzie na ktorych mozna polegac i ktorzy wiedza co i jak !
  Dziekuje za szybkie odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie !

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 13:25)

  Nie ma sprawy ;-) Również pozdrawiam :-)

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (21.09.2011, 13:28)

  Mój chłopak miał podobną sytuację również zamówił nową usługę u  konsultanta, z tym że jak się okazało dopiero po otworzeniu paczki, telefon był używany:( posiadał kontakty i prywatne maile poprzedniego użytkownika. Od 14.09 czekamy na jakąkolwiek odpowiedź no i czekamy również aż ktoś odbierze w końcu paczkę z odesłanym telefonem. Także radze od razu odesłać lub nie odbierać paczki bo będziesz czekał później na zwrot pieniędzy za telefon tak jak on. Cierpliwośc nasza już się kończy, nie wiem już jakie kroki trzeba by było podjąć.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (30.09.2011, 21:44)

  Witam ! Miałem podobna sytuację, mianowicie po zastanowieniu się nie chciałem przyjmować umowy, skorzystałem też z Pani rady i nie odebrałem paczki. Kurier dzwonił w poniedziałek, a dziś, w piatek, dostałem smsa że od dzisiaj korzystam z oferty Delfin. Teraz nie mam umowy, nie mam telefonu, a mam właczona nowa ofertę, czy to tak ma być, czy po prostu rozpatrza moja rezygnację i włacza z powrotem orange pop ? z góry dziękuję za jakakolwiek pomoc.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (30.09.2011, 23:03)

  Bez podpisanych dokumentów nie mają prawa na zakontraktowanie oferty Delfin na Twoim numerze.

  Proponuję zadzwonić i wyjaśnić sytuację.

 •  

  Odp: Odstąpienie od umowy zawartej przez telefon z konsultantem orange (06.10.2011, 11:11)

  ja tez mam oroblem z orange a raczej ze zwrotem pieniędzy od nich 9 września odesłałam telefon(na mixa z nowym numerem) do nich ponieważ mialam na to 10 dni problem jest w tym że do dnia dzisiejszego nie dostałam zwrotu pieniędzy za ten telefon dnia 29 września dzwoniłam ponieważ dla mnie było to za długo. okazało się że orange zaksięgowało sobie zwrot 21 września i że mam czekać 14 dni od daty zaksięgowania więc czekałam do 5 października. dziś jest 6 październik zaś do nich dzwoniłam czekałam cierpliwie przy telefonie przez pół godziny a oni się rozłączyli więc zadzwoniłam jeszcze raz straciłam następne 14 minut i dowiedziałam się że dnia 29 września została złożona reklamacja i dzisiaj następna reklamacja została napisana. Mam takie pytanie jak długo można czekać na zwrot pieniędzy od orange bo mnie to już irytuje taki brak zainteresowania z ich strony ?? już wiem jest dzisiaj 7 październik i oddali mi moje pieniądze

aktualnie na forum znajduje się 1122 gości i 2 zalogowanych użytkowników