Menu główne

Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

Rejestracja numeru w Orange

 •  

  Rejestracja numeru w Orange (28.11.2011, 11:39)

  Witam
  Interesuje mnie dlaczego na stronach Orange są podawane nieprawdziwe informacje. Mianowicie podane jest że by zarejestrować numer w Orange należy "Aby zarejestrować numer udaj się do Salonu Orange. Zabierz ze sobą dowód osobisty i telefon wraz z kartą SIM, którą chcesz zarejestrować. W Salonie otrzymasz formularz rejestracyjny. Po jego wypełnianiu pracownik Salonu zweryfikuje Twoje dane oraz sprawdzi numer telefonu a następnie dokona rejestracji w systemie."
  http://www.orange.pl/portal/map/map/faq_category?faq=3644520&cat=3643793
  Na stronie Orange jest również mapka Salonów według której w Pionkach (powiat Radomski) znajduje się Salon Orange.
  Niestety ale żeby zarejestrować numer trzeba udać się 30km do Radomia.
  Może ktoś podać mi źródło w którym jest podana informacja że salony takie jak w Pionkach nie mogą rejestrować numerów? Bo według Pań z salonu w Pionkach i Pani z którą rozmawiałem telefonicznie z salonu w Radomiu "nie można bo nie..." Dlaczego nie można załatwić takiej rejestracji np faksem lub mailowo?

  Chciałbym zarejestrować numer z wiadomych powodów - przejścia do innego operatora i wydaje mi się że jest to świadome utrudnianie pracowników Orange. Sprawa chyba nadaje się do UKE i UOKiK.
  Pozdrawiam

 •  

  Odp: Rejestracja numeru w Orange (28.11.2011, 12:16)

  to jest odpowiedź na post:

  Dlaczego nie można załatwić takiej rejestracji np faksem lub mailowo?


  Nie można dokonać rejestracji faksem lub mailowo ze względu na zmianę w prawie telekomunikacyjnym (dokładniej 20.07.2010 roku weszła w życie ustawa zmieniająca ustawę z dnia 16.07.2004 roku - Prawo telekomunikacyjne), dzięki której użytkownicy ofert na kartę po rejestracji stają się abonentami. O szczegółach możesz poczytać np. tutaj.

  Odnośnie pytania o rejestrację w poszczególnych salonach - ten w Pionkach jest salonem partnerskim, natomiast w Radomiu salonem własnym. Mogę domniemywać, że w salonach partnerskich (ze względu na to, że są tylko partnerem) nie mają takich uprawnień, natomiast w salonie firmowym powinna być taka możliwość. Pozdrawiam

 •  

  Odp: Rejestracja numeru w Orange (28.11.2011, 12:41)

  Dziękuje za odpowiedz.
  Jeszcze na początku roku była taka możliwość rejestracji mailowo z tego co pamiętam bo rejestrowałem jeden numer. Nadal nie wyjaśnia to faktu błędnych informacji na stronach orange.pl.
  Nigdzie nie ma informacji czym różnią się salony partnerskie od własnych.

 •  

  Odp: Rejestracja numeru w Orange (28.11.2011, 12:44)

  to jest odpowiedź na post:

  Nigdzie nie ma informacji czym różnią się salony partnerskie od własnych.  Jest informacja w zakładce "co zrealizujesz' w danym salonie. W partnerskich jest mniej funkcjonalności. Niemniej jeśli udało Ci się zarejestrować numer mailowo to czemu teraz w ten sposób tego nie zrobisz? Pisałeś do nich w tej sprawie? Odrzucili ten wniosek?

 •  

  Odp: Rejestracja numeru w Orange (28.11.2011, 13:45)

  teraz wymagane jest ksero dowodu i formularz udostępnienia ksera dowodu a tego formularza nie mogę dostać

  jeśli go będę miał spróbuje załatwić mailowo, ale z tego co mi powiedziała pani z salonu w Radomiu raczej nie ma szans. Jeśli się nie uda zapytam w UKE i UOKiK o tą sprawę bo wydaje mi się że informacje na stronie wprowadzają w błąd, dodatkowo rejestracja numeru abonamentowego i prepaid to praktycznie to samo jednak nie można tego dokonać we wszystkich Salonach Orange a abonament bez problemu można wszędzie załatwić.

 •  

  Odp: Rejestracja numeru w Orange (20.06.2012, 18:36)

  Mam ten sam problem. 100km do najbliższego Salonu Autoryzowanego (sic!)
  Nie mogę inaczej zarejestrować swoich danych. Salony Partnerskie uzupełnią dane tylko jeśli zwiążę się z nimi umową na 6 miesięcy (doładowania min.25zł).
  A muszę to zrobić, żeby ...uwaga...wymienić uszkodzoną kartę SIM.
  Moim zdaniem jest to naruszenie warunków Regulaminu, który obowiązuje. Brakuje w nim interpretacji, które salony mają funkcję BOK, gdyż to BOK ma prawo reprezentować Orange w dochodzeniu moich praw. W tym przypadku prawa do wymiany karty SIM.

aktualnie na forum znajduje się 844 gości i 4 zalogowanych użytkowników