NFC Pass

NFC Pass

UWAGA! Informujemy, że usługa NFC Pass zostanie wyłączona z dniem 30/09/2017, z powodu wycofania przez ostatni bank („Dostawcę Usług”) wsparcia dla usługi. Po tym dniu do usługi nie będą już mogli przystąpić nowi użytkownicy i nie będzie możliwe instalowanie nowych płatniczych kart bankowych przez dotychczasowych użytkowników. Nie wpłynie to na korzystanie przez ciebie z innych usług i nie wymaga kontaktu z Doradcą.

Jednocześnie, po zamknięciu usługi NFC Pass 30/09/17, użytkownicy nadal będą mogli płacić zbliżeniowo w sklepach uprzednio zainstalowanymi kartami płatniczymi banków Orange Finanse, mBank i ING, na warunkach określonych przez bank – wydawcę karty.

jak działają płatności zbliżeniowe telefonem z NFC Pass?

1
wybierz swoje produkty lub usługi
2
zbliż telefon do czytnika kart płatniczych
(bez uruchomienia aplikacji i połączenia z internetem)
3
płatność powyżej 50 zł zatwierdź kodem PIN

co to jest NFC Pass?

Dzięki NFC Pass możesz zainstalować w telefonie kartę zbliżeniową swojego banku i płacić nią w sklepach za produkty oraz usługi, tak jak zwykłą kartą zbliżeniową.

jak uruchomić?

1. Wybierz telefon NFC

Wybierz telefon NFC zgodny z kartą banku Orange Finanse.

2. Umieść SIM NFC

Umieść kartę SIM NFC (SIM Orange Cash lub SIM NFC Pass) w telefonie Pass) w telefonie

3. Pobierz aplikację

Zaktualizuj system Android do najnowszej wersji i pobierz aplikację Orange Finanse ze Sklepu Google Play

4. Uruchom aplikację

Włącz transmisję danych komórkowych i uruchom aplikację Orange Finanse

5. Zainstaluj kartę banku

Zainstaluj kartę (Orange Finanse). Skontaktuj się ze swoim bankiem, aby poznać szczegóły procesu instalacji karty

aby skorzystać z usługi NFC Pass, potrzebujesz:

1. kartę SIM NFC (SIM Orange Cash
lub SIM NFC Pass)
Kartę SIM NFC otrzymasz bezpłatnie przedłużając obecną lub podpisując nową umowę w Orange i wybierając nowy telefon zgodny z NFC Pass.
Możesz również zgłosić się do salonu Orange po wymianę swojej karty SIM na SIM NFC, w tym jeśli posiadasz ofertę w Orange na kartę
(wymiana może być odpłatna zgodnie z cennikiem).

Karty SIM NFC Pass różnią się od kart SIM NFC Orange Cash tym, że:
  • nie zawierają pre-instalowanej karty przedpłaconej Orange Cash
  • są w formacie tzw. Multisim (standard/micro/nano), dzięki czemu mogą być stosowane w nowych telefonach NFC ze slotem nano

Pamiętaj, że karty SIM NFC (NFC Pass oraz Orange Cash) nie są dostępne na wymianę w taryfach nju mobile, natomiast jeśli przenosisz numer z Orange do nju mobile i pozostawiasz dotychczasową kartę SIM NFC, możesz korzystać z usługi NFC Pass i instalować karty banków.
2. telefon NFC
Wybierz telefon NFC zgodny z usługą karty banku. Najlepiej telefon NFC z oferty Orange, (Orange nie gwarantuje, że instalacja karty banku powiedzie się na telefonach bez oprogramowania firmowego Orange).
3. konto w banku Orange Finanse
Musisz posiadać konto w jednym z w Orange Finanse. Aby zawnioskować o płatniczą kartę NFC na telefonie, być może musisz spełniać dodatkowe wymagania (skontaktuj się z Twoim Bankiem aby poznać szczegóły).
4. aplikację Orange Finanse
Dla kart Orange Finanse nie jest konieczne posiadanie i otwieranie aplikacji NFC Pass – wystarczy uruchomić aplikację mobilną banku.
5. włączoną transmisję
danych komórkowych
Uwaga: transmisja danych komórkowych musi umożliwiać połączenie z siecią internet (takie połączenie nie jest dostępne na niektórych APNach używanych przez Klientów korporacyjnych, gdy próbujesz zainstalować kartę na telefonie służbowym).

instalacja karty zbliżeniowej

Instalacja karty zbliżeniowej potrwa kilka, kilkanaście minut
Aby dowiedzieć się więcej o szczegółach procesu instalacji karty, skontaktuj się ze swoim bankiem.

Każda karta zbliżeniowa jest odrębną usługą świadczoną przez dostawcę usługi - bank i posiada odrębny regulamin i cennik. Możesz zostać poproszony o ich akceptację, aby zainstalować daną kartę i móc z niej korzystać.

Zadbaj abyś w czasie instalacji karty znajdował się w dobrym zasięgu sieci (3G lub HSDPA+).

telefony zgodne z kartami płatniczymi Orange Finanse

telefony zgodne z kartami płatniczymi Orange Finanse
Informacja o zgodności telefonu z usługą jest wyświetlana w procesie instalacji karty płatniczej w aplikacji Orange Finanse. Telefony bez oprogramowania firmowego Orange mogą nie wspierać usługi NFC Pass i Orange nie gwarantuje możliwości zainstalowania karty banku na takich telefonach.
Przed instalacją wymagane jest zaktualizowanie systemu Android do najnowszej wersji. Korzystanie ze starszej wersji oprogramowania systemowego może powodować problemy przy instalacji karty banku i płatnościach.

informacje dodatkowe

często zadawane pytania
Wszystkie Twoje karty NFC są bezpiecznie zapisane na karcie SIM NFC (SIM Orange Cash lub SIM NFC Pass). Każda karta wymaga zainstalowania powiązanej aplikacji karty od Dostawcy Usługi z Google Play, w celu używania karty, w tym do przełączania się pomiędzy kartami.

Karty NFC są wyświetlane w NFC Pass przez Orange, ale są to odrębne usługi świadczone przez Dostawców Usług na podstawie osobnych regulaminów i obowiązujących cenników. Dostawcy Usług gwarantują bezpieczeństwo twoich kart i rozwiążą ewentualne problemy związane z procesem instalacji, usuwania i działania karty, w tym z aplikacją karty. Dostawca Usługi jest odpowiedzialny za zgodność karty i jej aplikacji z Twoim telefonem i kartą SIM.

Karta przedpłacona Orange Cash jest preinstalowana na wszystkich kartach SIM Orange Cash i również wymaga zainstalowania aplikacji mBanku (wydawcy karty), aby aktywować ją po tym, jak użyłeś innej karty. Karta SIM NFC Pass nie zawiera żadnej pre-instalowanej karty płatniczej.

Przy wymianie telefonu, zainstalowane karty zostaną przeniesione wraz z Twoim SIM NFC (SIM Orange Cash lub SIM NFC Pass) na nowy aparat. Zadbaj, by Twój nowy telefon był zgodny z NFC Pass, abyś mógł w pełni korzystać ze swoich kart.

Twoja karta SIM NFC (SIM Orange Cash, SIM NFC Pass) wspiera technologię LTE i nie jest konieczna wymiana na inną kartę SIM.


Więcej pytań i odpowiedzi znajdziesz w załączniku:
Często zadawane pytania


Jeśli masz problem, a nie możesz znaleźć odpowiedzi, skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta Orange pod numerem *100 (Klienci indywidualni) lub *600 (Klienci biznesowi).
bezpieczeństwo
W przypadku zgubienia lub kradzieży telefonu zadzwoń do nas jak najszybciej, abyśmy mogli zablokować Twoją kartę SIM w celu uniemożliwienia wykonywania z niej połączeń. Skontaktuj się z Biurem Obsługi Klienta firmy Orange pod numerem *100 (Klienci indywidualni) lub *600 (Klienci biznesowi).

Jeżeli twoja karta SIM będzie zalogowana do sieci, zablokujemy wszystkie usługi związane z Orange, jednakże aby zablokować zbliżeniowe karty NFC oraz np. dostęp do bankowości, musisz skontaktować się z Twoimi Dostawcami Usług.
gdzie kupić?
Kartę SIM NFC Pass lub SIM Orange Cash otrzymasz nieodpłatnie kupując w Orange telefon NFC podpisując lub przedłużając umowę na świadczenie usług telekomunikacyjnych. W pozostałych praypadkach, w tym jeśli jesteś Klientem Orange na kartę, możesz wymienić w salonie Orange kartę SIM na SIM NFC. (wymiana może być odpłatna zgodnie z cennikiem, chyba że skorzystasz z wyżej opisanej Promocji)

ile to kosztuje?
Korzystanie z usługi NFC Pass jest bezpłatne.

Możesz zostać obciążony kosztami za transmisję danych wg. umowy, zwłaszcza jeśli jesteś za granicą.

Każda karta zbliżeniowa jest odrębną usługą świadczoną przez dostawcę usługi i posiadającą osobny regulamin i cennik - może więc być odpłatna. Więcej informacji uzyskasz u Twojego dostawcy usługi.
dokumenty do pobrania
Regulamin usługi dodatkowej NFC Pass. zostaje odwołany z dniem 30/09/2017. Zamknięcie usługi dodatkowej NFC Pass (odwołanie regulaminu usługi NFC i wypowiedzenie regulaminu usługi NFC Pass dotychczasowym użytkownikom) nie wpływa na długość obowiązywania umowy o świadczenie usług telekomunikacyjnych ani nie jest przesłanką jej wypowiedzenia.
Regulamin NFC Pass Regulamin NFC Pass dla osób niedowidzących

Czy powyższe informacje są dla Ciebie wystarczające?