Jak pisze Wojciech Jabczyński, rzecznik prasowy Orange, już na przełomie listopada i grudnia w ofercie operatora pojawią się pierwsze urządzenia pracujące pod kontrolą systemów z rodziny Windows 8 (Windows 8, Windows RT i Windows Phone8). Pierwsze z nich to smartfony Nokii z rodziny Lumia, modele 820 i 920. Następnie do oferty trafią modele ze stajni HTC: Widows Phone 8X oraz Windows Phone 8S.

Jeszcze przed świętami będzie również można kupić tablet Samsung Ativ smart PC, czyli hybrydę tabletu i komputera z systemem Windows 8.

Obecnie w ofercie Orange dostępne są komputery Acer Aspire ONE 725, Acer Aspire V5, HP Pavilion dm1 i Dell Vostro 3360, które mają możliwość aktualizacji do Windows 8 Pro. Klienci kupujący Acera Aspire V5 i HP Pavilion dm1 mogą od razu zrobić bezpłatnie aktualizację systemu, a w pozostałych przypadkach kosztuje to jedynie 69 zł.

Z samym systemem można zapoznać się w ponad stu salonach Orange, a w czterech z nich można zobaczyć komplet produktów z Windows 8: komputer, tablet, telefon i współpracującą ze wszystkimi odsłonami Windows 8/RT/Phone 8 konsolę Xbox 360. Adresy salonów poniżej:

  • Warszawa, Plac Konstytucji
  • Katowice, ul. 3 Maja
  • Poznań, CH Wierzbięcice
  • Gdańsk, CH Krewetka

autor: Anna Ziółkowska
źródło: blog.orange.pl