Usługi Specjalne

DrukujEXPORTUJ PDF

Usługi Specjalne zwane również Premium Rate (Usługi o Podwyższonej Opłacie) sprawiają, że telefon komórkowy staje się nie tylko narzędziem kontaktu ale również rozrywki i informacji.
Jeżeli chcesz ściągnąć na swoja komórkę: muzykę, dzwonki, tapety, loga, motywy, wygaszacze, animacje, gry albo chcesz wziąć udział w chatach, sondach, głosowaniach, konkursach, loteriach czy skorzystać z serwisów informacyjnych oraz wielu jeszcze innych to Usługi Specjalnie są właśnie dla Ciebie!

Usługi Specjalne obejmują:

 • SMSy/MMSy płatne wychodzące MO (mobile originated) - to SMS-y wysyłane z telefonu na numery o podwyższonej opłacie z zakresu:
  7000 - 7999
  70000 - 79999
  901000 - 919999
  81000 - 85999
  91000 - 92599
  Płacisz za każdą wysłaną wiadomość. Sprawdź koszt w zakładce ile to kosztuje.
 • SMSy/MMSy płatne przychodzące MT (mobile terminated) – to wiadomości przychodzące z numerów:
  51000 - 59099
  60000 – 62599.
  Płacisz za każdą wiadomość, otrzymaną na Twój telefon komórkowy. Wiadomości wysyłane są cyklicznie, zgodnie z regulaminem serwisu, który uruchomisz. Sprawdź koszt w zakładce ile to kosztuje.
 • IVR to interaktywny serwis głosowy (Interactive Voice Response), z którego możesz skorzystać wybierając odpowiedni numer ze swojego telefonu komórkowego. Serwisy IVR charakteryzują się tym, że rozpoczynają się od
  *7 (opłata za każdą minutę)
  *4 (opłata za połączenie)
  i możesz z nich skorzystać tylko z telefonu komórkowego.
 • Odrębną kategorią są Usługi o podwyższonej opłacie - 70x. Serwisy realizowane są na numerach 700 (rozrywka), 703 (informacja), płatne za minutę, a także na numerach 704 - płatne za połączenie. Wszystkie numery są 9-cyfrowe. Usługi świadczone na  numerach 70x są dostępne z telefonów stacjonarnych i komórkowych.
 • WAP - umożliwia korzystanie z usług specjalnych za pomocą protokołu WAP w Twoim telefonie komórkowym. Wchodząc na stronę np. m.orange.pl (lub wap.orange.pl) możesz ściągać tapety, dzwonki i inne, klikając jedynie na wybranym obiekcie.

Aby skorzystać z usług specjalnych przejdź do zakładki 'sprawdź dostawcę' i w dokumentacji wyszukaj wymagany numer skrócony usługi.

Dostawcą serwisów/treści może być nie tylko Operator. Częściej to właśnie inny podmiot (Dostawca) świadczy swoje usługi przy wykorzystaniu sieci Operatora (serwisy zewnętrzne). Łatwo to poznać, bowiem Dostawca umieszcza w wysyłanych wiadomościach swój podpis ew. odwołanie do regulaminu usługi, z której korzystasz. W przypadku usług świadczonych przez Orange wiadomość, którą otrzymasz na swoją komórkę, będzie podpisana przez Orange albo też jej treść odwoływała się będzie do regulaminu umieszczonego na stronie www.orange.pl.

Tutaj możesz z łatwością odszukać Dostawcę usługi poprzez numer, na którym świadczony jest serwis i w razie potrzeby skontaktować się z nim.

Sprawdź Dostawcę_numery SMS_MMS_MO
Sprawdź Dostawcę numery głosowe IVR
Sprawdź Dostawcę subskrypcje MT

Czy informacje zawarte w artykule okazały się wystarczające?
wirtualny doradcazdalny dostęp