połączenie przez WiFi

DrukujEXPORTUJ PDF

WiFi oznacza możliwość skorzystania z sieci lokalnej (LAN) opartej na komunikacji radiowej (WLAN). Domyślnie WiFi w routerze jest wyłączone. Jeśli chcesz nawiązać połączenie z internetem przez WiFi najpierw należy włączyć odpowiednie opcje w ustawieniach urządzenia. Poniżej znajdziesz wskazówki w jaki sposób to zrobić.

Krok 1

Połącz komputer z modemem przez kabel ethernetowy.

Krok 2

Wejdź w panel administracyjny routera. W tym celu otwórz okno przeglądarki i w polu adresu wpisz 192.168.0.1 ( jeśli nie działa sprawdz adres routera w instrukcji) a następnie zaloguj sie w panelu logowania jako login i hasło podaj słowo admin.
Otwórz zakładkę Wireless Setings (pod zakładką Advanced) koniecznie zaznacz opcję Wireless On i SSID Broadcast On i kliknij przycisk APPLY. Następnie zrestartuj modem (wyłącz modem przyciskiem na obudowie i włącz ponownie).
Wejdź do zakładki Wireless Setings (pod zakładką Setup) i zaznacz opcję WPA-PSK. Następnie wprowadź klucz zabezpieczający w postaci od 8 do 63 znaków i kliknij przycisk APPLY. Po wykonaniu tej czynności zrestartuj modem (wyłącz modem przyciskiem na obudowie i włącz ponownie).

Krok 3

Jeśli powyższe działania nie są skuteczne zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta *100 z telefonu Orange lub 510100100 z telefonu stacjonarnego lub innego operatora (opłata zgodna z cennikiem operatora sieci, z której wykonywane jest połączenie).

Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?