instrukcja podłączenia Orange Freedom

DrukujEXPORTUJ PDF

Orange Freedom to oferta dostępna na terenie całej Polski, dzięki której możesz korzystać z szerokopasmowego, stacjonarnego dostępu do internetu. Aby skorzystać z oferty powinieneś posiadać linię telefoniczną w Telekomunikacji Polskiej. Poniżej znajdziesz klika wskazówek, jak poradzić sobie z instalacją modemu i uruchomieniem internetu.

Krok 1

Do przeprowadzenia procesu instalacji potrzebne są login i hasło, które znajdziesz na pierwszej stronie umowy o świadczenie usług Orange Freedom.
Włącz komputer i poczekaj na uruchomienie systemu operacyjnego. Włóż płytę CD Orange Freedom do napędu CD-ROM. Zostanie automatycznie uruchomiona prezentacja Orange Freedom. Postępuj zgodnie z instrukcją.
Możesz także po uruchomieniu automatycznej instalacji oprogramowania zamknąć je a następnie otworzyć zawartość dysku CD. Wejdź do katalogu CD:\\Drivers\ZTE\ (przykład dla modemu ZTE ZXDSL852). W wybranym katalogu znajdują się trzy podkatalogi: Generic, Vista_32 oraz Vista_64. Wybierz podkatalog odpowiedni dla swojego systemu operacyjnego (np. dla Windows XP katalog Generic). Po wybraniu odpowiedniego podkatalogu uruchom z niego plik setup.exe.

Krok 2

Po uruchomieniu pliku setup.exe rozpocznie się instalacja, może ona potrwać kilka minut. Podczas tego procesu pojawi się komunikat informujący o konieczności podłączenia modemu (patrz animacja poniżej) . Po podłączeniu modemu rozpocznie się kopiowanie plików wymaganych do ukończenia instalacji.

Krok 3

Gdy instalacja zakończy się na pulpicie pojawi się ikona modemu np. ZTE ZXDSL852.
Kliknij dwukrotnie na tę ikonę a następnie w nowootwartym oknie, wpisz nazwę użytkownika i hasło. Następnie kliknij na przycisk Wybierz numer aby uzyskać połączenie z internetem.

Instrukcja podłączenia Orange Freedom

Krok 4

Aby rozwiązać trudności związane z podłączeniem modemu na Twoim komputerze:

  • zastosuj się do wskazówek instrukcji dołączonej do modemu
  • w razie potrzeby skorzystaj z pomocy technicznej producenta modemu lub porad innych użytkowników na forach internetowych (link do forum)
  • zadzwoń do Orange Biura Obsługi Klienta ds. technicznych *800 z telefonu Orange lub 510 800 800 z telefonu stacjonarnego lub innego operatora (opłata zgodna z cennikiem operatora sieci, z której wykonywane jest połączenie)
Czy informacje zawarte w artykule okazały się wystarczające?
wirtualny doradcazdalny dostęp