korzystanie z usługi Orange Hotspot

DrukujEXPORTUJ PDF

Hotspots, czyli punkty dostępowe do internetu w technologii WLAN (inaczej zwanej "Wireless LAN" lub "Wi-Fi") powstają na całym świecie.

Orange Hospot to usługa pozwalająca na osiągnięcie szybkości transmisji danych do poziomu 11 Mb/s. Bez kabli, wyposażony jedynie w urządzenie z modułem WLAN, możesz korzystać z dostępu do internetu oraz swoich ulubionych aplikacji internetowych.

Na terenie danej lokalizacji moze działać kilka sieci WiFi, każda z nich oznaczona jest specjalnym identyfikatorem, (tzw. SSID).

Aby korzystać z usługi Orange Hotspot, wybierz z listy dostepnych sieci tę oznaczoną jako "orange.hotspot" Korzystanie z usługi Orange Hotspot jest niezwykle proste, wystarczy wykupić usługę Orange Hotspot, dzięki której będziesz korzystał z nielimitowanego dostępu do internetu.

Regulamin usługi Orange Hotspot

Lokalizacje Orange Hotspot

Wpisz swój numer telefonu na stronie, która pojawi się zaraz po uruchomieniu przeglądarki lub też wpisz w niej adres http://www.orange.pl/hotspot. Po chwili otrzymasz SMS z kodem, który należy podać w specjalnej formatce.

Jeśli nie uczynisz tego w ciągu 10 minut, operację trzeba będzie powtórzyć. Po wpisaniu kodu i jego weryfikacji, możesz korzystać z usługi Orange Hotspot w sposób nieograniczony.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń pod numer

 • *800 z telefonu Orange (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia) lub
 • 510800800 (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia z telefonu w abonamencie, 2 zł z VAT za całość połączenia z telefonu na kartę)
Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?
 • Jakie są wymagania odnośnie systemu operacyjnego?
  Każdy system operacyjny komputera obsługujący technologię WLAN umożliwia jednocześnie korzystanie z usługi Orange Hotspot. Jedynym warunkiem jest poprawne zainstalowanie i skonfigurowanie komputera obsługującego protokół IP z adapterem zgodnym z IEEE 802.11b (WiFi).
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Dlaczego prędkość połączenia w trakcie pracy w hotspocie zmienia się?
  Zwykle jest to spowodowane zmianą siły sygnału lub zmianą liczby użytkowników zalogowanych do jednego punktu dostępowego.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy jest prędkość gwarantowana?
  Prędkość uzależniona jest od wielu czynników takich jak: liczba aktualnie zalogowanych użytkowników, zakłócenia radiowe w hotspocie, chwilowe opóźnienia w sieci internet lub inne, niezależne od sieci Orange. Przy zależności od tak wielu czynników, operator nie może zagwarantować konkretnej prędkości.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy fale radiowe WLAN są szkodliwe?
  Większość urządzeń WLAN pracuje na częstotliwościach 2.4 GHz, z mocą nieprzekraczającą 100 miliwatów. Jest to bardzo słaba fala elektromagnetyczna, która nie powinna powodować zakłóceń innych urządzeń. Nie stwierdzono wpływu emisji urządzeń WLAN na zdrowie człowieka, czego dowodem są atesty odpowiednich służb w każdym kraju, w którym urządzenia te są dopuszczone do użytku.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jeśli opuszczę Hotspot bez wylogowania się (zamknę komputer i sprzęt znajdzie się poza lokalizacją), to czy ktoś może wykorzystać moją sesję?
  Jest to możliwe, jeśli ktoś celowo chciałby się pod Ciebie podszyć i wykorzystać sesję do wykonania
  włamania w internecie. Dlatego zawsze pamiętaj o wylogowaniu się z serwisu celem uniknięcia tego typu sytuacji. W przypadku używania karty zdrapki 2-godzinnej ważnej przez 60 dni wylogowanie się
  dodatkowo zatrzymuje licznik z czasem pozostałym na korzystanie z Orange Hotspot.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy w jednym miejscu może być dostępna więcej niż jedna sieć WLAN?
  Taka sytuacja jest możliwa. Użytkownik wybiera sieć, z której chce skorzystać poprzez ustawienie
  identyfikatora sieci SSID (ang. Service Set IDentifier). Dla WLAN w sieci Orange jest to orange.hotspot. W przypadku współistnienia sieci może wystąpić pogorszenie jakości usługi ze względu na zakłócenia.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaki typ adresu IP ma mój komputer zalogowany w Orange Hotspot?
  Twój komputer ma adres prywatny, dynamiczny, czyli przydzielony przez serwer DHCP automatycznie po wykryciu komputera w sieci.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jakie warunki powinny być spełnione żebym mógł skorzystać z Orange Hotspot?
  Aby skorzystać z Orange Hotspot niezbędny jest komputer przenośny klasy PC (notebook) llub palmtop wyposażony w technologię WLAN (występuje najczęściej w standardzie IEEE 802.11b, czyli WiFi). Większość laptopów ma fabrycznie wbudowany adapter WLAN, np. te z technologią Intel Centrino. Adapter w formie karty rozszerzeniowej zawsze można dokupić w sklepie z akcesoriami komputerowymi. Dostępny jest sprzęt w standardzie PCMCIA, CompactFlash, USB, SecureDigital.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaka jest szybkość transmisji przy korzystaniu z Hotspot?

  Szybkość Orange Hotspot pozwala na komfortowe korzystanie z zasobów internetu, w tym treści multimedialnych oraz szybkie ściąganie dużych załączników do e-maili.

  Standard WLAN używany w Orange Hotspot przewiduje prędkość do 11 megabitów na sekundę. Prędkość w konkretnej chwili zależy istotnie od szeregu czynników, takich jak: warunki radiowe (zakłócenia), odległość od punktu dostępowego, liczba zalogowanych do jednego punktu użytkowników. Prędkość dostępu do poszczególnych części internetu jest też uzależniona od ruchu w samej sieci globalnej.

  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jak działa Orange Hotspot?
  Hotspot od strony technicznej działa w standardzie Ethernet. Za pomocą karty WLAN (która jest kartą Ethernet) zostaje nawiązane połączenie radiowe z punktem dostępowym. Użytkownik, który chce skorzystać z usługi musi posiadać wykupiony abonament na Orange Hotspot lub zakupić kartę zdrapkę. Weryfikacja dostępu odbywa się na stronie logowania, która jest wyświetlana automatycznie jako strona startowa przeglądarki internetowej.
  Czy te informacje okazały się przydatne?