korzystanie z usługi Orange Hotspot

DrukujEXPORTUJ PDF

Hotspots, czyli punkty dostępowe do internetu w technologii WLAN (inaczej zwanej "Wireless LAN" lub "Wi-Fi") powstają na całym świecie.

Orange Hospot to usługa pozwalająca na osiągnięcie szybkości transmisji danych do poziomu 11 Mb/s. Bez kabli, wyposażony jedynie w urządzenie z modułem WLAN, możesz korzystać z dostępu do internetu oraz swoich ulubionych aplikacji internetowych.

Na terenie danej lokalizacji moze działać kilka sieci WiFi, każda z nich oznaczona jest specjalnym identyfikatorem, (tzw. SSID).

Aby korzystać z usługi Orange Hotspot, wybierz z listy dostepnych sieci tę oznaczoną jako "orange.hotspot" Korzystanie z usługi Orange Hotspot jest niezwykle proste, wystarczy wykupić usługę Orange Hotspot, dzięki której będziesz korzystał z nielimitowanego dostępu do internetu.

Regulamin usługi Orange Hotspot

Lokalizacje Orange Hotspot

Wpisz swój numer telefonu na stronie, która pojawi się zaraz po uruchomieniu przeglądarki lub też wpisz w niej adres http://www.orange.pl/hotspot. Po chwili otrzymasz SMS z kodem, który należy podać w specjalnej formatce.

Jeśli nie uczynisz tego w ciągu 10 minut, operację trzeba będzie powtórzyć. Po wpisaniu kodu i jego weryfikacji, możesz korzystać z usługi Orange Hotspot w sposób nieograniczony.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń pod numer

 • *800 z telefonu Orange (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia) lub
 • 510800800 (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia z telefonu w abonamencie, 2 zł z VAT za całość połączenia z telefonu na kartę)
Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?
 • Dlaczego prędkość połączenia w trakcie pracy w hotspocie zmienia się?
  Zwykle jest to spowodowane zmianą siły sygnału lub zmianą liczby użytkowników zalogowanych do jednego punktu dostępowego.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy użytkowanie urządzeń radiowych WLAN jest legalne?
  Częstotliwości WLAN są ogólnie dostępne. Ich użytkowanie nie wymaga licencji oraz nie jest regulowane przez Urząd Komunikacji Elektronicznej Taka regulacja prawna obowiązuje w większości krajów. Liberalne podejście do WLAN jest także spowodowane niską mocą maksymalną urządzeń wynoszącą zaledwie 100 miliwatów.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaki typ adresu IP ma mój komputer zalogowany w Orange Hotspot?
  Twój komputer ma adres prywatny, dynamiczny, czyli przydzielony przez serwer DHCP automatycznie po wykryciu komputera w sieci.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaka jest szybkość transmisji przy korzystaniu z Hotspot?

  Szybkość Orange Hotspot pozwala na komfortowe korzystanie z zasobów internetu, w tym treści multimedialnych oraz szybkie ściąganie dużych załączników do e-maili.

  Standard WLAN używany w Orange Hotspot przewiduje prędkość do 11 megabitów na sekundę. Prędkość w konkretnej chwili zależy istotnie od szeregu czynników, takich jak: warunki radiowe (zakłócenia), odległość od punktu dostępowego, liczba zalogowanych do jednego punktu użytkowników. Prędkość dostępu do poszczególnych części internetu jest też uzależniona od ruchu w samej sieci globalnej.

  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy jest prędkość gwarantowana?
  Prędkość uzależniona jest od wielu czynników takich jak: liczba aktualnie zalogowanych użytkowników, zakłócenia radiowe w hotspocie, chwilowe opóźnienia w sieci internet lub inne, niezależne od sieci Orange. Przy zależności od tak wielu czynników, operator nie może zagwarantować konkretnej prędkości.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Co jeśli ściągnę przez Orange Hotspot wirusy, które uszkodzą moje dane lub komputer?
  Orange nie odpowiada za działania użytkownika w internecie oraz szkody wyrządzone tą
  działalnością.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czym jest WLAN??
  WLAN jest technologią radiowego przesyłania danych na średnie odległości (standardowo do 100 metrów). WLAN występuje najczęściej w standardzie IEEE 802.11b, zwanym potocznie WiFi. Właśnie ten standard jest wykorzystywany przez Orange Hotspot. Maksymalna prędkość wynosi 11 megabitów na sekundę.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jeśli opuszczę Hotspot bez wylogowania się (zamknę komputer i sprzęt znajdzie się poza lokalizacją), to czy ktoś może wykorzystać moją sesję?
  Jest to możliwe, jeśli ktoś celowo chciałby się pod Ciebie podszyć i wykorzystać sesję do wykonania
  włamania w internecie. Dlatego zawsze pamiętaj o wylogowaniu się z serwisu celem uniknięcia tego typu sytuacji. W przypadku używania karty zdrapki 2-godzinnej ważnej przez 60 dni wylogowanie się
  dodatkowo zatrzymuje licznik z czasem pozostałym na korzystanie z Orange Hotspot.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy w jednym miejscu może być dostępna więcej niż jedna sieć WLAN?
  Taka sytuacja jest możliwa. Użytkownik wybiera sieć, z której chce skorzystać poprzez ustawienie
  identyfikatora sieci SSID (ang. Service Set IDentifier). Dla WLAN w sieci Orange jest to orange.hotspot. W przypadku współistnienia sieci może wystąpić pogorszenie jakości usługi ze względu na zakłócenia.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czy podczas korzystania z Orange Hotspot jest limit na przesyłane dane?
  Podczas korzystania z Orange Hotspot nie ma limitu ilości przesyłanych danych, natomiast w przypadku używania kart zdrapek istnieje limit czasowy korzystania z usługi.
  Czy te informacje okazały się przydatne?