korzystanie z usługi Orange Hotspot

DrukujEXPORTUJ PDF

Hotspots, czyli punkty dostępowe do internetu w technologii WLAN (inaczej zwanej "Wireless LAN" lub "Wi-Fi") powstają na całym świecie.

Orange Hospot to usługa pozwalająca na osiągnięcie szybkości transmisji danych do poziomu 11 Mb/s. Bez kabli, wyposażony jedynie w urządzenie z modułem WLAN, możesz korzystać z dostępu do internetu oraz swoich ulubionych aplikacji internetowych.

Na terenie danej lokalizacji moze działać kilka sieci WiFi, każda z nich oznaczona jest specjalnym identyfikatorem, (tzw. SSID).

Aby korzystać z usługi Orange Hotspot, wybierz z listy dostepnych sieci tę oznaczoną jako "orange.hotspot" Korzystanie z usługi Orange Hotspot jest niezwykle proste, wystarczy wykupić usługę Orange Hotspot, dzięki której będziesz korzystał z nielimitowanego dostępu do internetu.

Regulamin usługi Orange Hotspot

Lokalizacje Orange Hotspot

Wpisz swój numer telefonu na stronie, która pojawi się zaraz po uruchomieniu przeglądarki lub też wpisz w niej adres http://www.orange.pl/hotspot. Po chwili otrzymasz SMS z kodem, który należy podać w specjalnej formatce.

Jeśli nie uczynisz tego w ciągu 10 minut, operację trzeba będzie powtórzyć. Po wpisaniu kodu i jego weryfikacji, możesz korzystać z usługi Orange Hotspot w sposób nieograniczony.

 

Jeśli masz dodatkowe pytania, zadzwoń pod numer

 • *800 z telefonu Orange (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia) lub
 • 510800800 (opłata 1,50 zł z VAT za całość połączenia z telefonu w abonamencie, 2 zł z VAT za całość połączenia z telefonu na kartę)
Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?
 • Co jeśli ściągnę przez Orange Hotspot wirusy, które uszkodzą moje dane lub komputer?
  Orange nie odpowiada za działania użytkownika w internecie oraz szkody wyrządzone tą
  działalnością.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Czym jest WLAN??
  WLAN jest technologią radiowego przesyłania danych na średnie odległości (standardowo do 100 metrów). WLAN występuje najczęściej w standardzie IEEE 802.11b, zwanym potocznie WiFi. Właśnie ten standard jest wykorzystywany przez Orange Hotspot. Maksymalna prędkość wynosi 11 megabitów na sekundę.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jestem w lokalizacji Orange Hotspot. Mam komputer wyposażony w moduł WLAN. Co powinienem zrobić żeby skorzystać z internetu?

  Jeśli posiadasz fabryczną lub dodatkowo zainstalowaną kartę WLAN, komputer powinien automatycznie zgłosić obecność sieci bezprzewodowej.

  Należy kliknąć dwukrotnie ikonę połączenia bezprzewodowego w prawym dolnym rogu ekranu (ikona jest zwykle wskazywana "dymkiem"). Wybierz sieć oznaczoną orange.hotspot i podaj SSID orange.hotspot.

  Po zatwierdzeniu ustawień poczekaj, aż komputer dokona autokonfiguracji. Następnie otwórz przeglądarkę internetową.

  Jeżeli nie masz ustawionej strony początkowej, spróbuj wejść na dowolny adres www. Automatycznie wyświetli się strona logowania Orange Hotspot. Należy wybrać formę płatności. Jeśli płacisz kartą Orange Hotspot, wpisz kod umieszczony na karcie pod specjalną farbą ochronną. Jeśli masz wykupioną usługę Orange Hotspot wpisz swój numer telefonu. Dalsze wskazówki będą udzielane na stronach www.

  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jak się wylogować?
  Przejdź do okna, w którym się logowałeś i kliknij odpowiedni przycisk. Jeśli wcześniej zamknąłeś okno przeglądarki z ekranem logowania, wejdź na stronę http://www.orange.pl/hotspot. Pod tym adresem znajduje się zamknięta wcześniej konsola logowania.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaki typ adresu IP ma mój komputer zalogowany w Orange Hotspot?
  Twój komputer ma adres prywatny, dynamiczny, czyli przydzielony przez serwer DHCP automatycznie po wykryciu komputera w sieci.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jakie warunki powinny być spełnione żebym mógł skorzystać z Orange Hotspot?
  Aby skorzystać z Orange Hotspot niezbędny jest komputer przenośny klasy PC (notebook) llub palmtop wyposażony w technologię WLAN (występuje najczęściej w standardzie IEEE 802.11b, czyli WiFi). Większość laptopów ma fabrycznie wbudowany adapter WLAN, np. te z technologią Intel Centrino. Adapter w formie karty rozszerzeniowej zawsze można dokupić w sklepie z akcesoriami komputerowymi. Dostępny jest sprzęt w standardzie PCMCIA, CompactFlash, USB, SecureDigital.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jaka jest szybkość transmisji przy korzystaniu z Hotspot?

  Szybkość Orange Hotspot pozwala na komfortowe korzystanie z zasobów internetu, w tym treści multimedialnych oraz szybkie ściąganie dużych załączników do e-maili.

  Standard WLAN używany w Orange Hotspot przewiduje prędkość do 11 megabitów na sekundę. Prędkość w konkretnej chwili zależy istotnie od szeregu czynników, takich jak: warunki radiowe (zakłócenia), odległość od punktu dostępowego, liczba zalogowanych do jednego punktu użytkowników. Prędkość dostępu do poszczególnych części internetu jest też uzależniona od ruchu w samej sieci globalnej.

  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jak działa Orange Hotspot?
  Hotspot od strony technicznej działa w standardzie Ethernet. Za pomocą karty WLAN (która jest kartą Ethernet) zostaje nawiązane połączenie radiowe z punktem dostępowym. Użytkownik, który chce skorzystać z usługi musi posiadać wykupiony abonament na Orange Hotspot lub zakupić kartę zdrapkę. Weryfikacja dostępu odbywa się na stronie logowania, która jest wyświetlana automatycznie jako strona startowa przeglądarki internetowej.
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Jakie są wymagania odnośnie systemu operacyjnego?
  Każdy system operacyjny komputera obsługujący technologię WLAN umożliwia jednocześnie korzystanie z usługi Orange Hotspot. Jedynym warunkiem jest poprawne zainstalowanie i skonfigurowanie komputera obsługującego protokół IP z adapterem zgodnym z IEEE 802.11b (WiFi).
  Czy te informacje okazały się przydatne?
 • Co muszę zainstalować na komputerze?
  Jeśli posiadasz sprzęt z wbudowanym modułem WLAN (np. laptopa z technologią Intel Centrino) nie jest wymagana instalacja dodatkowych urządzeń. Jeśli nie masz takiego modułu, niezbędna jest jego instalacja. Kartę rozszerzającą można kupić w większości sklepów komputerowych. Pamiętaj o stosowaniu się do procedury instalacyjnej zgodnie z wytycznymi producenta adaptera. Na przykład producenci często wymagają, aby najpierw zainstalować sterownik z dołączonej płyty CD, a dopiero potem można włożyć adapter do komputera.
  Czy te informacje okazały się przydatne?