Limit transferu danych

DrukujEXPORTUJ PDF

Limit transferu to graniczna liczba przesłanych i odebranych danych w danym okresie rozliczeniowym. Przekroczenie tego limitu może spowodować spowolnienie transferu danych nie oznacza to jednak, że będziesz ponosił dodatkowe opłaty związane z korzystaniem z internetu w Orange. Od nowego okresu rozliczeniowego prędkość z jaką wysyłasz i odbierasz dane wróci do pierwotnego stanu, czyli określonego w umowie, którą podpisałeś z Orange.
Poniżej znajdziesz informacje, jak sprawdzić lub na bieżąco kontrolować swój limit transmisji danych.

Krok 1

Zaloguj się na portalu orange.pl. Jeśli nie posiadasz jeszcze konta zarejestruj się.

Krok 2

Jeżeli nie masz jeszcze konta, na stronie rejestracji, podaj numer telefonu, z którego korzystasz w Orange Free. Na numer ten otrzymasz SMS z hasłem. Jeśli karta SIM umieszczona jest w modemie, odbierz SMS wykorzystując aplikację Orange Free.

Jeśli masz możliwość skorzystania z innego połączenia internetowego niż Orange Free możesz także włożyć kartę SIM do telefonu i korzystając z niego odczytać SMS z hasłem.

Krok 3

Po zarejestrowaniu się i zalogowaniu na portalu www.orange.pl, wejdź z górnego menu na zakładkę Obsługa Klienta, a następnie poniżej wybierz Orange On-line.
Na stronie Orange On-line wybierz z lewego menu opcję stan środków i pakietów a następnie dostępne środki, gdzie masz możliwość sprawdzenia dostępnego limitu transmisji danych.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się przydatne?