limit transferu danych

DrukujEXPORTUJ PDF

Jeśli przekroczysz limit transferu danych, w Twoim okresie rozliczeniowym, prędkość transferu danych ulegnie spowolnieniu. Nie oznacza to jednak, że poniesiesz jakieś dodatkowe koszty za korzystanie z internetu, po prostu będzie on działał wolniej. Od nowego okresu rozliczeniowego  prędkość z jaką wysyłasz i odbierasz dane wróci do pierwotnego stanu, czyli określonego w umowie, którą podpisałeś z Orange.

jak sprawdzić i kontrolować swój limit transmisji danych?

Zaloguj się do Orange on-line lub do aplikacji mobilnej Mój Orange. W zakładce stan konta i pakietów zanajdziesz informacje dotyczące dostępnych środków na Twoim koncie.

stan konta i pakietów

 

Pamiętaj, że niewykorzystany transfer danych nie przechodzi na kolejny okres rozliczeniowy.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się wystarczające?
 • Czy mogę zwiększyć limit transferu danych?

  Tak, po wyczerpaniu limitu możesz dokupić dodatkowe pakiety GB w Orange Free. Jest to usługa stworzona z myślą o klientach, którzy wyczerpali swój limit i potrzebują więcj GB.

  W ramach dodatkowych pakietów transferu danych dostępne są 3 opcje:

  • 0,5 GB w cenie 10 zł z VAT
  • 1 GB w cenie 15 zł z VAT
  • 2 GB w cenie 20 zł z VAT

  Usługę możesz włączyć:

  • wysyłając SMS-a pod numer 196 (koszt zgodny z cennikiem oferty z której korzystasz), w treści SMS wpisz AKT 0,5 GB lub AKT 1 GB, AKT 2 GB ? w zależności od pakietu, który wybierzesz.
  • logując się do Orange On-line
  • dzwoniąc do Orange Biura Obsługi klienta pod numer 510100100 (koszt połączenia zgodny z cennikiem)

  Możesz także skorzystać z innej możliwości. W momencie przekroczenia miesięcznej wartości danych otrzymasz SMS-a informującego, że przekroczyłeś swój limit danych. Jeśli chcesz nadal korzystać z internetu z niezmienioną prędkością w odpowiedzi na SMS o przekroczeniu limitu danych wyślij SMS o treści TAK a ograniczenie prędkości transmisji zostanie zdjęte.

  Możesz także włączyć usługę Cała Naprzód zanim skończy Ci się limit wysyłając SMS o treści AKT CN pod numer 921.

  Przy włączonej usłudze Cała Naprzód ograniczenie prędkości nie jest zakładane. Jednak po wykorzystaniu limitu miesięcznego przesyłane dane są płatne 0,05 zł za 1 MB.

  Czy te informacje okazały się przydatne?
wirtualny doradcazdalny dostęp