Po kilkumiesięcznej przerwie rozgrywki 18 klubów walczących o mistrzostwo I ligi wracają do telewizji. - Rozpoczęcie współpracy pomiędzy PZPN, Piłkarską Ligą Polską - reprezentującą kluby i Telekomunikacją Polską to doskonała okazja na odświeżenie wizerunku I ligi i wypromowanie klubów, bo to właśnie w nich dorastają przyszli reprezentanci Polski - mówi redaktor naczelny Orange sport Janusz Basałaj. - Chcemy pokazać nie tylko mecze, ale kulisy rozgrywek i to wszystko, co dzieje się wokół klubów przez cały tydzień.

- Bez telewizji I liga praktycznie nie istnieje w świadomości odbiorców. Dlatego tym bardziej cieszymy się, że wszyscy sympatycy futbolu już od najbliższej kolejki będą mogli obejrzeć dwa mecze tej klasy rozgrywkowej. Mamy nadzieję, że od tego momentu mecze I ligi będą transmitowane na żywo - powiedziała Agnieszka Olejkowska, rzecznik prasowy PZPN.

W najbliższy weekend na antenie Orange sport transmitowane będą na żywo dwa mecze:

8 października (sobota), o godz. 17:15 Arka Gdynia - Zawisza Bydgoszcz

9 października (niedziela), o godz. 15:45 KS Warta Poznań - Kolejarz Stróże

Kliknij tutaj, aby oglądać Orange sport online

***

Orange sport transmituje przede wszystkim mecze piłki nożnej i sporty walki.

Kibice piłki nożnej mogą na antenie oglądać na żywo wybrane spotkania najwyższych klas rozgrywkowych: francuskiej - Ligue 1, portugalskiej - Ligi ZON Sagres, szkockiej - Scottish Premier League.

Kanał pokazuje również najciekawsze mecze Pucharu Niemiec i Pucharu Francji, a także mecze najlepszych europejskich klubów retransmitowane w ramach bogatej oferty telewizji klubowych: Manchester United TV, Arsenal TV, Real Madryt TV, AC Milan TV.

Poza rozgrywkami klubowymi, na kanale Orange sport można również oglądać mecze reprezentacji Hiszpanii i Francji oraz eliminacje do Euro 2012.

Miłośnicy mieszanych sztuk walki zobaczą na żywo gale Ultimate Fighting Championship. Stacja pokaże również walki bokserkie i kick bokserskie: It's Showtime, Fight Code, HBO Boxing After Dark, ESPN Friday Night Fight.

W ofercie Orange sport znajduje się również szwedzka liga żużlowa - Elitserien, Polska Superliga Tenisa Stołowego, Bundesliga piłki ręcznej oraz najciekawsze mecze najstarszej ligi rugby na świecie - francuskiej Rugby Top 14.

Ważnym elementem ramówki są wiadomości sportowe - informacje nadawane są co godzinę, a sportowe podsumowanie dnia "Sport raport 24" codziennie o 22.00.

Kanał Orange sport mogą oglądać wszyscy klienci usług telewizyjnych TP, a także abonenci Polsatu Cyfrowego, Cyfry+ oraz telewizji n. Ponadto, Orange sport jest dostępny w internecie na orange.pl, w telefonach komórkowych na wap.orange.pl.

Orange sport możesz oglądać na platformach:

- IPTV i SAT Telekomunikacji Polskiej na kanale 5 
- Cyfry + na kanale 108 
- Polsatu Cyfrowego na pozycji 20 
- platformy "n" na pozycji 68.