Podczas walki wieczoru na UFC 168 po jednym z niskich kopnięć Weidman zablokował cios Silvy i noga Brazylijczyka nie wytrzymała. Były mistrz padł w oktagonie krzycząc z bólu. Na powtórkach widać było jak łamie obie kości lewego golenia. I choć popularny "Pająk" jest już po operacji, a humor mu dopisuje , nie wiadomo, jak potoczą dalsze losy jego kariery.  

Silva za pośrednictwem Twittera wysłał swoim fanom krótkie podziękowanie za wsparcie oraz zamieścił zdjęcie, na którym widać opatrunek na jego nodze. Silva przeszedł operację natychmiast po przewiezieniu do szpitala prosto z gali, a jego lekarz dr Steven Sanders powiedział, że spodziewa się, że zawodnik w pełni wróci do zdrowia.

"Chcę podziękować wszystkim moim fanom i przyjaciołom [za wsparcie] dla mnie w tej trudnej chwili", napisał na Twitterze Silva. "Życzę wszystkim szczęśliwego 2014 roku"

W wideo poniżej dr Sanders, chirurg ortopeda zajmujący się fighterami UFC, wyjaśnia do jakiego złamania doszło u Andersona Silvy.

Kolejne emocje w oktagonie najmocniejszej federacji MMA na świecie już w sobotę. Podczas gali UFC Fight Night w Singapurze w walce wieczoru zmierzą się Tarec Saffiedine i Hyun Gyu Lim.

UFC Fight Night: Tarec Saffiedine vs Hyun Gyu Lim - sobota, 4 stycznia, godz. 15:45

Polub nas na Facebooku - włącz się w społeczność Orange sport