Menu główne

Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

odbiór kanałów telewizji naziemnej

 •  

  odbiór kanałów telewizji naziemnej (15.03.2014, 13:34)

  Posiadam telewizję w technologii satelitarnej Orange.
  Chciałbym się dowiedzieć, czy potrzebuję zasilacza do kabla antenowego, przy podłączeniu go do dekodera. Na razie mam telewizor stary, więc tylko jest możliwość odbierania kanałów telewizji naziemnej przez dekoder. Niedługo przeprowadzę się do nowego domu, gdzie będę miał nowoczesny telewizor i taki kabel będzie można podłączyć bezpośrednio do telewizora (ale pewnie z zasilaczem). Zastanawia mnie, co jest lepsze: podłączyć ten kabel do dekodera, czy bezpośrednio pod telewizor? Wydaje mi się, że lepiej byłoby mieć wszystko w jednym menu.

   
  Obecnie (w starym mieszkaniu) nie odbieram w ogóle telewizji, gdyż, jak przypuszczam, popsuty jest kabel koncentryczny. Był pan z Orange, ale nie było sygnału z anteny satelitarnej. Nie powiedział, w czym tkwi usterka. Powiedział, że wszystko przy "talerzu" jest sprawne, dekoder sprawdzony był u sąsiada i wszystko gra. U nas natomiast nie było sygnału z kabla. Wnioskować można, że się uszkodził. Dziwne, bo  trzy lata miał. Od długiego czasu nie mamy telewizji, bo nie zamierzamy wymieniać tego kabla, gdy w nowym domu jest całe okablowanie.
  Pozostała nam na pocieszenie usługa "TV na życzenie". Ostatnio wpadłem  na pomysł, by podłączyć kabel antenowy (z zasilaczem) do gniazda w dekoderze. Byłem zawiedziony, że się żadnego kanału nie znaleziono. Może to dlatego, że na pierwszym miejscu szuka te kanały z satelity, a jeśli nic nie znajdzie, to resztę kanałów (tych z naziemnej) system wyszukiwania "olewa"? Nie wiem, co może pomóc.

 •  

  Odp: odbiór kanałów telewizji naziemnej (15.03.2014, 15:02)

  O rany! Ale kombinujesz! Jak ten przysłowiowy "koń pod górę"...
  Masz w pakiecie wszystkie kanały te które idą na naziemnej i jeszcze więcej  - po co podwójne?
  Zostaw to co jest a na nowym mieszkaniu zobaczysz co i jak i wtedy będziesz się ew. martwił.

 •  

  Odp: odbiór kanałów telewizji naziemnej (16.03.2014, 10:35)

  Nikt mi nie pomoże? Na tym forum nic się nie dzieje. Na infolinię przez godzinę nie mogłem się dodzwonić. Ciekawe, jaki mi rachunek przyjdzie. Za nic mają klientów.

 •  

  Odp: odbiór kanałów telewizji naziemnej (16.03.2014, 14:03)

  Jeżeli płacisz za pakiet Orange z satelity to weź fachowca i napraw odbiór satelitarny. Może być przerwane połączenie kablowe lub w złączach albo źle ustawiona antena. Co do telewizji naziemnej to ja mam dekoder Orange z podłączoną anteną "naziemną" oraz telewizor z również podłączonym kablem antenowym. Sygnał jest rozdzielony splitterem. Antena nie musi mieć wzmacniacza jeżeli jest dobrej jakości i prawidłowo ustawiona. No i oczywiście kabel nie może być przerwany a złącza prawidłowo założone i nie skorodowane. Jeżeli mieszkasz wysoko to spróbuj podłączyć do dekodera antenę pokojową dla NTC ze wzmacniaczem. Można coś takiego kupić w specjalistycznych sklepach. Dekoder Orange bez problemu odbiera kanały NTC jeżeli ma wystarczający sygnał. Niektórych nowych kanałów NTC nie znajdziesz jeszcze w ofercie satelitarnej (Stopklatka i ABC).  

aktualnie na forum znajduje się 756 gości i 4 zalogowanych użytkowników