Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

WiFi nie działa

 •  

  WiFi nie działa (24.10.2013, 20:53)

  Witam ... Mam modem Livebox 2.0 , zrobiłem wszystko zgodnie z instrukcją , w WiFi pokazuje że wszystko jest w porządku jednak , nie można korzystać z internetu . Modem działa jak należy ... Robiłem już ,,reset,, modemu i nic ... Może wiecie co można zrobić z góry dziękuje .

 •  

  Odp: WiFi nie działa (24.10.2013, 22:29)

  Komputer łączy się po wi-fi z Liveboxem?

 •  

  Odp: WiFi nie działa (25.10.2013, 10:57)

  Powinna świecić się lampka WiFi z przodu na Livebox 2.0
  Jeśli nie świeci to naciśnij przycisk i trzymaj aż się zaświeci.
  Jeśli się nie zaświeci to zresetuj Livebox do ust. fabrycznych trzymająć RESET na 10 sekund.
  Jeśli po resecie nie zaświeci się nadal WiFi , to zapewne Livebox jest uszkodzony, trzeba zgłosić wymianę przez infolinię 801 505 505
  Jak już będzie świecić WiFi, to wykryj sieć bezprzewodową ( nazwa sieci SSID jest na nalepce ) , naciśnij na kilka sekund przycisk WiFi na Livebox, aż będzie migać ta lampka WiFi.
  Jak będzie migać lampka WiFi to połącz się z urządzenia ( komputera , tabletu, laptopa ) i jeśli to konieczne to wpisz hasło ( z nalepki WPA KEY ) bez spacji jednym ciągiem i dokładnie takie znaki jakie są na nalepce.
  Jeśli nie połączysz się, to być może Twoja karta sieciowa nie obsługuje standardu "N", wtedy trzeba na chwilę
  połączyć się kablem, albo z innego urządzenia któremu udało się połączyć, zmienić klucz szyfrowania z WPA-2 najlepiej na WEP ( najlepszy i najszybszy na Windows 98, XP, 7, 8 ) albo na WPA ( dla Windows 7 i 8 ). Jeśli masz starsze urządzenia to zawsze wybieraj WEP, unikniesz kłopotów i przyspeszysz nieco transfer.
  Kabel jest w zestawie z Liveboxem 2.0
  Jeśli klucz WEP ( 26 znaków wydaje Ci się zbyt skomplikowany to zawsze możesz go zmienić na np: 11111222223333344444555556 "pięć jedynek, pięć dwójek, pięć trójek, etc.")
  Zmiana klucza z WPA2 na WEP albo WPA, uniemożliwi Ci korzystanie ze standardu "N" ale i tak zapewne niemasz szybszej Neostrady niż 20 mbit, a standard "B+G" zapewnia Ci max. przepustowość do 54 mbit w teorii, a w praktyce ta prędkość będzie około połowy czyli do 20 mbit. Setki razy tak konfigurowałem tego rodzaju urządzenia i nigdy nie było problemów. Oczywiście jeśli jest słaba siła sygnału to zalecany jest zewnętrzny Punkt Dostępowy ( Access Point ). No i trzeba się liczyć z tym, że raz skonfigurowane urządzenia mogą nagle przestać działać stabilnie na WiFi, bo sąsiad może sobie kupić router i zakłóci nam nasze pole magnetyczne WiFi . Ale i na to jest sposób ;)

aktualnie na forum znajduje się 0 gości i 0 zalogowanych użytkowników