Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

Porty w orange cdma

 •  

  Porty w orange cdma (07.03.2011, 22:23)

  Dlaczego nie są otwarte porty w tej usłudze ? Czy ktoś może mi je otworzyć ? Nie mam możliwości podglądu np: kamer przez internet. Dla pewności uprzedzam odpowiedzi:


  Tak, wiem, że mam zmienne IP (to nie jest problem)

  pozdrawiam

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (07.03.2011, 23:32)

  Porty nie sa blokowane. Musisz miec aktywna usługe VPN która dla oferty CDMA jest dostępna obecnie tylko dla klientów biznesowych.

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (08.03.2011, 13:29)

  to jest odpowiedź na post:

  Porty nie sa blokowane. Musisz miec aktywna usługe VPN która dla oferty CDMA jest dostępna obecnie tylko dla klientów biznesowych.


  Jeżeli porty nie są zablokowane, to po co aktywować jakąkolwiek usługę? I w takim razie jak uzyskać dostęp do portów nie będąc klientem biznesowym?

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (08.03.2011, 14:17)

  Dostępu do usługi nie uzyskasz jeżeli nie jestes klientem biznesowym przynajmniej w chwili obecnej. Usługa VPN jest Ci potrzebna abyś mógł z pełna mozliwoscia zestawiać połaczenie w obie strony.

  Innym rozwiazaniem jest Orange Free i tez aktywacja usługi vpn która jest dostepna i bezpłatna dla klientów indywidualnych ale nie wiem jak z zasięgiem w Twoim przypadku.

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (08.03.2011, 18:44)

  to jest odpowiedź na post:

  Dostępu do usługi nie uzyskasz jeżeli nie jestes klientem biznesowym przynajmniej w chwili obecnej. Usługa VPN jest Ci potrzebna abyś mógł z pełna mozliwoscia zestawiać połaczenie w obie strony.

  Innym rozwiazaniem jest Orange Free i tez aktywacja usługi vpn która jest dostepna i bezpłatna dla klientów indywidualnych ale nie wiem jak z zasięgiem w Twoim przypadku.

  Czy jest coś takiego w umowie ? Czy ktoś o tym informuje przy zakupie tej usługi CDMA ? Czy otwarte porty dla Ixińskiego mnie interesują, bo dla mnie są blokowane ?
   Czy ktoś otworzy mi porty, chociażby kilka zebym mógł w pełni korzystać z sieci internetowej ?

  pozdrawiam

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (09.03.2011, 10:22)

  Z tego co pisze  w Regulaminie Swiadczenia Usług Orange Freedom Pro jest zapis odnoszący się do takiej sytuacji:
  paragraf 6 p.3
  "W celu zapewnienia bezpieczenstwa przekazu komunikatów w zwiazku ze swiadczona Usługa Operator podejmuje srodki techniczne i organizacyjne odpowiednie do stopnia zagrozenia bezpieczenstwa swiadczonej Usługi, w zakresie uzasadnionym wzgledami technicznymi i ekonomicznymi."

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (09.03.2011, 11:55)

  Szanowny Panie krupi, nie wiem jaką Pan pełni funkcję w Orange i co ma Pan napisane na identyfikatorze:
  "Admin" ? "Doradca techniczny" ? czy może "Spławiacz klientów orange" ?
  Bo najbardziej pasuje mi ten ostatni. Ale do rzeczy, żeby nie być gołosłownym.

  Na pierwsze moje zapytanie o blokowanie portów, odpowiada Pan nie na temat o usłudze VPN, więc Adminem, ani Doradcą technicznym Pan nie jest.
  Skrót VPN (z ang. Virtual Private Network) oznacza Wirtualną Sieć Prywatną. VPN pozwalają w sposób bezpieczny łączyć ze sobą sieci i komputery z wykorzystaniem niezaufanego i niebezpiecznego medium, jakim jest np. Internet, linie dzierżawione czy łącza radiowe.Transmisja odbywa się poprzez szyfrowane i zabezpieczone wieloma mechanizmami wirtualne ?tunele".
  Jest to usługa specjalna, bez niej również mozna się łączyć, tyle że w niezbyt bezpieczny sposób.

  Na ponowione pytanie i dodatkowo inne (patrz mój wpis wyżej) przytacza Pan fragment umowy, który tak naprawdę nie mówi nic, nie odpowiadając jednocześnie na inne pytania. Już sądziłem że może będzie pasować do Pana "Rzecznik prasowy orange" ale nie... raczej "Spławiacz klientów" jest tu najlepszym okresleniem.

  Wiec może żeby maksymalnie zabezpieczyć sieć internetową oferowaną przez orange, zamknąć wszystko, udostepniając jedynie stronę www.orange.pl, nie należy jeszcze zlikwidować forum orange to nikt nie będzie zadawał żadnych pytań, a może by tak sprzedać usługę i zabezpieczyć ją nie dając w ogóle sygnału radiowego. Klienci płacą i są zabezpieczeni.

  pozdrawiam

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (09.03.2011, 12:22)

  A czy ja pracuje w Orange ??? Pytałeś i odpowiedziałem z własnego doswiadczenia to co wiem. Jezeli nie chcesz rad od innych uzytkowników to nie pytaj. Mam ofertę CDMA i kiedys drązyłem temat i tyle w temacie bo jak widzę to potrafisz tylko odnosic sie do operatora a nie do konstruktywnej dyskusji.

  P.S
  Chcesz komus pomóc i podpowiedziec rozwiązanie to wiesza psy na Tobie. Co za człowiek???

  Jak chcesz jakiejś oficjalnej odpowiedzi od operatora to wyslij @ do nich

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (09.03.2011, 12:33)

  więc ja postaram się wyjaśnić sprawę. Żadne porty nie są blokowane. Problem o którym pisze xmariuszek wynika z rodzaju adresu "IP" który jest przyznawany. W orange otrzymujemy adres IP z puli prywatnej a nie publicznej i dodatkowo za każdym razem inny. Adres ten jest przyznawany przez serwer DHCP w sposób dynamiczny. Żeby korzystać z usług o których piszesz musisz mieć adres IP z puli publicznej a w niektórych przypadkach nawet ip publiczne i stałe. Usługa o której pisał krupi VPN (virtual private name) polega właśnie na przyznaniu adresu ip z puli publicznej oraz wyłączeniu kompresji obrazów i zdjęć. Moim zdaniem nazwa tej usługi została wybrana błędnie ponieważ rzeczywiście może mylić się z prawdziwym VPN-em (virtual private network) o którym pisałeś. Co do regulaminu umowy itp. Wszystko jest zgodne. Więc jeśli chcesz naprawdę uzyskać dostęp do kamer musisz aktywować usługę VPN w orange i usługa te jest dodatkowo płatna. Jest tylko pewien problem. Jeżeli masz "czyste" CDMa czyli w Internet dla firm pro to nie aktywujesz tej usługi. Jest ona przewidziana dla  Business Everywhere z dodatkową opcją transmisji CDMA. Wszystko możesz potwierdzić dzwoniąc na bok. pozdrawiam 

 •  

  Odp: Porty w orange cdma (09.03.2011, 22:44)

  Do krupi:

  "A czy ja pracuje w Orange ??? Pytałeś i odpowiedziałem z własnego doswiadczenia to co wiem. Jezeli nie chcesz rad od innych uzytkowników to nie pytaj. Mam ofertę CDMA i kiedys drązyłem temat i tyle w temacie bo jak widzę to potrafisz tylko odnosic sie do operatora a nie do konstruktywnej dyskusji."

  Jesli nie pracujesz ww orange- zwracam honor
  Jeśli to co pisze turn83 o "VPN" dla orange to nie VPN w ogólnym tego skrótu znaczeniu, też
  A odnoszę się do operatora ale i również do konkretnej dyskusji


  Do turn83:
  "Problem o którym pisze xmariuszek wynika z rodzaju adresu "IP" który jest przyznawany. W orange otrzymujemy adres IP z puli prywatnej a nie publicznej i dodatkowo za każdym razem inny."


  To ze mam zmienne IP to wiem (patrz wpis pierwszy) ale nie jest on prywatnym, chyba że się mylę...  na poparcie

  Mój adres IP to 31.63.57.241 godzina 22.00 restart routera i już mam 188.44.26.67

  Z mojej wiedzy wynika że adresy IP prywatne to:
  Jeżeli mój adres IP znajduje się w jednym z przedziałów:

      * 10.0.0.0 - 10.255.255.255 (maska: 255.0.0.0)
      * 172.16.0.0 - 172.31.255.255 (maska: 255.240.0.0)
      * 192.168.0.0 - 192.168.255.255 (maska: 255.255.255.0)

  to znaczy, że jest adresem IP prywatnym.

  Powyższe adresy nie zawierają się w tych przedziałach, więc są publicznymi, natomiast mój adres wyświetlony przy pomocy komendy "ipconfig /all" jest 192.168.0.6 i jest adresem prywatnym (ale mojej sieci ethernet) bo od zewnatrz jestem widoczny jako 188.44.26.67 (przydzielany dynamicznie - wiem)

  Więc dlaczego nie mogę się do niego dostać z zewnątrz, choćby w chwili kiedy się nie zmienił jeszcze ?

  pozdrawiam

aktualnie na forum znajduje się 0 gości i 0 zalogowanych użytkowników