Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.
Nie można wyświetlić tego widżeta.

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Artykuł zaktualizowany 28.07.2022r.

 

W skrócie: jeśli kupiliście telefon niedawno i macie system Android, iPhone* lub Windows - nie macie SIM-locka i urządzenie będzie działać w każdej sieci 🙂

 

Poniżej garść bardziej szczegółowych informacji, o które często pytacie Szczęśliwy robot

  • Informacje dotyczą wszystkich urządzeń: telefonów, smartfonów, tabletów, modemów i routerów
  • Nie ma znaczenia czy są kupowane w Salonach Orange, sklepach partnerskich Orange czy w sklepie internetowym na orange.pl

*Planuję zakup iPhone'a/iPada - czy będzie na nim blokada SIMlock?

Pokaż szczegóły
Tak. Urządzenia od Apple, które oferujemy w Orange, jako jedyne mają założoną blokadę SIM-lock. Jednakże po połączeniu z internetem ten SIMlock zostaje po chwili zdjęty. Uruchom telefon z kartą SIM/eSIM z Orange, połącz się z internetem i zostaw telefon na jakiś czas (nie powinno to potrwać dłużej niż kilka godzin, a w praktyce pewnie kilka minut wystarczy). Nie będzie zapewne żadnej informacji, ot po wsadzeniu karty innego operatora będzie wszystko działać.

Czy smartfon z Androidem, którego chcę kupić będzie mieć SIM-locka?

Pokaż szczegóły
Żadne z aktualnie sprzedawanych w Orange urządzeń z Androidem nie ma SIM-locka.
Takie blokady były zakładane do końca 2015 r., więc SIM-lock może być założony tylko jeśli urządzenie trafiło do sprzedaży (np. salonu Orange) wcześniej.
Dotyczy to urządzeń wszystkich producentów (Samsung, Sony, HTC, etc.) oprócz Apple.

Jak sprawdzić czy telefon trafił do sprzedaży po 1 stycznia 2016 r.?

Pokaż szczegóły
Niestety, nie jesteśmy w stanie sprawdzić kiedy konkretne urządzenie trafiło do salonu, ale szansa, że było to jeszcze w 2015 r. jest bardzo mała. 

Kupiłem telefon po 1 stycznia 2016 r. , a ma SIM-locka. Dlaczego?

Pokaż szczegóły
Blokady SIM-lock zakładane były zanim telefon trafił do sklepu, więc znaczenie ma nie dzień, w którym kupiłeś urządzenie, a data jego wysłania do sklepów. Jeśli telefon trafił do sprzedaży przed 1 stycznia 2016 r., czyli pojawił się w salonie np. 20 grudnia 2015 r. to może mieć blokadę SIM-lock. Blokadę tę mają także wszystkie urządzenia od Apple.

Mój znajomy kupił taki sam telefon jak ja, ale jego telefon nie ma SIM-locka, a mój ma. Dlaczego?

Pokaż szczegóły
Znaczenie ma nie model urządzenia, a data, kiedy to konkretne urządzenie trafiło do sklepu. Najprawdopodobniej Twój telefon został wysłany do salonu przed 1 stycznia 2016 r., a telefon znajomego - po tej dacie.

Czy mogę zdjąć blokadę SIM-lock?

Pokaż szczegóły
Tak, ale to płatna usługa. Tutaj znajdziesz instrukcję.

 

Jeśli macie dodatkowe pytania, nie wahajcie się, załóżcie nowy temat. Emotikon: Szczęśliwy

90 ODPOW. 90

Poziom 19, Odkrywca Przestworzy
  • 107
  • 117
  • 1

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

A dlaczego urządzenia Apple mają blokady?


Poziom 33, Ekspert Galaktyczny
  • 2060
  • 6088
  • 109

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

@Rogi, to decyzja biznesowa podjęta głównie w oparciu o koszty po naszej (Orange) stronie, ale to nie znaczy, że tak już będzie zawsze. Mam nadzieję, że za jakiś czas będę mógł edytować wpis i usunąć rozróżnienie na Apple vs inni producenci 🙂

Poziom 12, Tropiciel Przestworzy
  • 7
  • 11
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

A czy przy zdjęciu sim locka przez Orange z telefonu z Orange Sony Xperia Z2 zostanie zdjęta blokada bootloader-a?
Bardzo mi na tym zależy.
Pozdrawiam

Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Czy po zakończeniu umowy ściągnięcie simlocka nadal jest płatne?


Pracuję w Orange
  • 356
  • 485
  • 25

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange


dokato napisał(-a):

Czy po zakończeniu umowy ściągnięcie simlocka nadal jest płatne?


Tak, po zakończeniu umowy zdjęcie simlocka jest płatne, ale w przypadku niektórych telefonów może okazać się ze bedzie taniej w Orange niż w innych serwisach


Poziom 8, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Niestety simlock jest zdejmowany ale blokada bootloader-a pozostaje!!!!!


Poziom 7, Zwiadowca Przestworzy
  • 1
  • 2
  • 0

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jeśli przeniosłem nr na abonament do Was w 2015r i mam g3 z simlockiem, czy mogę go bezpłatnie ściągnąć. Wpisując simlock na tronie głównie wyskakuje link, kótry mówi:

Czy zdjęcie SIM-locka jest płatne?

Nie, jeżeli przenosisz numer do Orange z innej sieci. W pozostałych przypadkach zdjęcie blokady kosztuje 77 zł.

Jak zapłacić za zdjęcie blokady?

Jeśli korzystasz z oferty na abonament, opłata za zdjęcie SIM-locka zostanie doliczona do kolejnej faktury.

W przypadku, gdy posiadasz telefon w ofercie na kartę/Zetafon/Mix, opłata jest pobierana ze środków dostepnych na Twoim koncie.

 

Nie jest precyzyjnie określone czy dotyczy to telefonu zakupionego u Was czy wcześniej u innego operatora.

 

 


Poziom 45, Pionier Misji
  • 32291
  • 36065
  • 1364

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Jeśli przenosiłeś numer do oferty abonamentowej i numer został zakupiony przy "przenosinach", z tego aparatu możesz bezpłatnie ściągnąć simlocka.


Poziom 13, Tropiciel Przestworzy
  • 6
  • 2
  • 1

SIM-lock na urządzeniach kupowanych w Orange

Pod warunkiem, że telefon był zakupiony w Orange. Jeśli to telefon zakupiony u innego operatora, to blokada w Orange nie będzie zdjęta.