Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

Nie ma programów TVP - brak sygnału satelitarnego. O co chodzi?

 •  

  Nie ma programów TVP - brak sygnału satelitarnego. O co chodzi? (22.07.2012, 13:18)

  Szanowni Państwo , od dzisiaj jestem nowym użytkownikiem telewizji orange. Przestudiowałem posty uczestników forum i chcę się podzielić swoimi uwagami i zarazem mam pytanie.Dziś wymieniłem dekoder na nowy , gdyż po podłączeniu nie widział sygnału satelitarnego . po wymianie okazało się , że mam wszystkie programy pakietu podstawowego ( taki mam pakiet) , ale bez programów TVP i pochodnych . Jedyny , który wchodzi to TVP seriale. Siła sygnału 47 jakość 0 . dekoder podłączony jest do anteny , do której mam podłączoną telewizję N  i tam mam siłę 60 i jakość 61.Konwenter Quad , zwrotnica do sumowania sygnału na cały dom do wszystkich gniazdek. Jak to jest możliwe , że dekoder Orange odbiera w ogóle programy przy jakości 0 ? Proszę o sugestie co mam zrobić , poprawić , żeby mieć wszystkie programy? Dlaczego nie ma programów, które nadaje  TVP , a działają programy pochodne TVN , National Geografic , Viva , MTV, 4FanTV itd...?Proszę o pomoc.

 •  

  Odp: Nie ma programów TVP - brak sygnału satelitarnego. O co chodzi? (22.07.2012, 14:55)

  Jeśli chodzi o odczyt parametrów sygnału satelitarnego, to problem z odczytywaną jakością był już na forum poruszany, z tego co się orientuje ma być aktualizacja oprogramowania dekodera która to naprawi. Co do kanałów które u ciebie nie są działają napisz coś więcej, np jaki jest komunikat no chyba, że nie ma żadnego a tylko EPG wtedy zobacz tu.

 •  

  Odp: Nie ma programów TVP - brak sygnału satelitarnego. O co chodzi? (22.07.2012, 20:14)

  EPG nie działa na tych kanałach . Na pozostałych działających pokazuje się , co prawda zaskakuje po kilku chwilach , ale pokazuje aktualną audycję i czas  , jednak na ekranie wyświetla się komunikat : " Brak sygnału satelitarnego.Powodem może być złe ustawienie anteny lub warunki pogodowe " Coś takiego.

 •  

  Odp: Nie ma programów TVP - brak sygnału satelitarnego. O co chodzi? (23.07.2012, 08:08)

  Pytanie jakie masz parametry sygnału ? Jak możesz to spr i nam tu wstaw. Mikol0 podał odnośnik do tematu w którym jest opisane jak można to sprawdzić. 
  Ups , to powyżej miało być w innym temacie ;D Jak chodzi o Twoje parametry to Ja bym poprawił tak by dbm wynosiło 37-41 db.

aktualnie na forum znajduje się 0 gości i 0 zalogowanych użytkowników