Zapraszamyzwiń

na nowe forum!

nasz.orange.pl

Ranking użytkowników z ostatnich 30 dni.

więcej

szukaj na forum

forum

wątek został zamknięty

Zmiana właściciela numeru

 •  

  Zmiana właściciela numeru (17.07.2012, 14:11)

  Witam, czy możliwa jest zmiana właściciela numeru? Czy może to się odbyć w trakcie trwania umowy, czy muszę czekać do końca? Czy musi to być osoba pełnoletnia? Chociaż wydaje mi się to oczywiste, jednak pytam, bo jeden z numerów jest zarejestrowany na mnie, a jednak 18 jeszcze nie mam, pracowniczka salonu zapisała numer na mnie prosząc tylko o dowód. Czyli wiek tutaj nie miał znaczenia, czy więc podobnie jest jakbym chciała wziąć abonament na siebie?

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (17.07.2012, 14:50)

  to jest odpowiedź na post:

  Witam, czy możliwa jest zmiana właściciela numeru? Czy może to się odbyć w trakcie trwania umowy, czy muszę czekać do końca? Czy musi to być osoba pełnoletnia? Chociaż wydaje mi się to oczywiste, jednak pytam, bo jeden z numerów jest zarejestrowany na mnie, a jednak 18 jeszcze nie mam, pracowniczka salonu zapisała numer na mnie prosząc tylko o dowód. Czyli wiek tutaj nie miał znaczenia, czy więc podobnie jest jakbym chciała wziąć abonament na siebie?  Zapewne masz na siebie zarejestrowany numer na kartę, ale jeżeli nie masz 18 lat, nie możesz mieć w pełni zarejestrowanego na siebie numeru, ponieważ trzeba podać numer PESEL. Więc masz wprowadzone tylko imię i nazwisko oraz adres.

  Co do abonamentu musisz mieć pełną zdolność do czynności prawnych, którą uzyskujesz w momencie uzyskania 18 lat.

  Jeżeli chodzi o cesję <zmianę abonenta> jest możliwa w trakcie trwania umowy. Koszt to 20 zł. Poza tym, żeby przepisać numer, nowy abonent musi poza dowodem osobistym okazać inny dokument, np. wykaz z konta, jakiś zapłacony rachunek bądź zaświadczenie o zatrudnieniu.

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (19.07.2012, 14:19)

  Do zmiany abonenta potrzebny jest dotychczasowy właściciel oraz przyszły właściciel uzbrojony w komplet dokumentów analogiczny jak przy podpisaniu nowej umowy. Jak zostało wspomniane MUSI być to osoba pełnoletnia a CESJA KOSZTUJE. Następny krok to wizyta w salonie.

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (19.07.2012, 17:36)

  Ile wynosi opłata za dokonanie zmiany właściciela numeru(cesji) w Orange POP? Na stronie orange.pl znalazlem jedynie cenę dla abonamentu i mixu ze skierowaniem do cennika usługi Orange POP, w której NIE MA zawartej tej informacji. Z góry dziękuję za odpowiedź

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (19.07.2012, 17:41)

  to jest odpowiedź na post:

  Ile wynosi opłata za dokonanie zmiany właściciela numeru(cesji) w Orange POP? Na stronie orange.pl znalazlem jedynie cenę dla abonamentu i mixu ze skierowaniem do cennika usługi Orange POP, w której NIE MA zawartej tej informacji. Z góry dziękuję za odpowiedź  Przerejestrowanie numeru w ofercie na kartę jest bezpłatne. Tutaj szczegóły jak tego dokonać.

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (26.10.2012, 10:11)

  Witam, a co w przypadku jeśli osoba (dotychczasowy abonent) jest osobą starszą i schorowaną na tyle ze przetransportowanie jej do najbliższego salonu stanowi duzy kłopot lub w ogole jest to nie mozliwe? jak w takim przypadku można dokonać takiej cesji czy przepisania numeru tej osoby na onna osobę?

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (03.01.2014, 15:43)

  A jak długo może trwać taka cesja? Bo ja czekam od 11 grudnia.

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (03.01.2014, 16:54)

  to jest odpowiedź na post:

  A jak długo może trwać taka cesja? Bo ja czekam od 11 grudnia.
  Udaj się do Salonu, w którym załatwiałeś sprawę, w Salonach Firmowych sprawę można załatwić "od ręki", w pozostałych Salonach kilka dni.

 •  

  Odp: Zmiana właściciela numeru (10.10.2014, 15:53)

  Czy cesja z męża na mnie może być dokonana w każdej chwili? jeśli umowa na męża ma termin obowiązywania do sierpnia 2015 to czy po cesji na mnie termin umowy będzie taki sam czy jest to nowa umowa tworzona znów na dwa lata? i ostatnie pytanie - czy cesja dotyczy zarówno numeru w abonamencie i internetu mobilnego czy trzeba zrobić dwie cesja na każdą usługę osobną i jakie są koszty takiej cesji lub takich cesji? Jeśli można prosić zależy mi na pilnej odpowiedzi :-) 

aktualnie na forum znajduje się 0 gości i 0 zalogowanych użytkowników