darmowe Orange WiFi

Rozkoszuję
się byciem
online

Sieć punktów dostępu
do Internetu poza domem.

Darmowe Orange WiFi

 • w całej Polsce
 • za darmo
 • bez limitu transferu danych
 • bez zobowiązań

Darmowe Orange WiFi to sieć punktów Wi-Fi dostępu do Internetu o nazwie „Darmowe_Orange_WiFi” tworzona przez modemy użytkowników Neostrady w całej Polsce.

Z tej sieci mogą korzystać użytkownicy Neostrady, abonenci telefonów komórkowych w Orange oraz Internetu mobilnego Orange Free Net, którzy znajdą się w zasięgu danego punktu Darmowe Orange WiFi – zupełnie za darmo, bez limitu transferu danych i bez podpisywania dodatkowych umów.

Szczegółową mapę zasięgu Darmowego Orange WiFi znajdziesz tutaj.

Za darmo!

Dla kogo?

Darmowe Orange WiFi powstało z myślą o osobach, które potrzebują dostępu do Internetu poza domem, którym wystarcza, że Internet jest w wybranych miejscach, a nie non stop i dzięki temu nie podpisują dodatkowych umów, ani nie płacą więcej za transmisję danych.

Aby korzystać z Darmowego Orange WiFi, wystarczy być Klientem Orange:

 • być abonentem Orange (telefonu komórkowego, Internetu mobilnego lub Internetu stacjonarnego)
 • mieć usługę z modemem Livebox, Livebox 2.0, Livebox 3.0, FunBox, FunBox 2.0
 • nie zalegać z rachunkami
 • aktywować Darmowe Orange WiFi na swoim koncie, na portalu lub za pomocą aplikacji mobilnej
Aktywuj

dla klientów usług mobilnych

Aktywuj

dla klientów usług stacjonarnych

Kiedy się przydaje?

Jesteś poza domem i chcesz skorzystać z Internetu, odebrać pocztę e-mail, posłuchać muzyki? Wreszcie nie musisz za to płacić!

Znajdując się w zasięgu punktu Darmowego Orange WiFi, korzystasz z Internetu za darmo. Ponieważ sieć Darmowego Orange WiFi tworzą punkty rozsiane po całej Polsce, nawet Twoje dziecko, będąc na wakacjach, gdy znajdzie się w zasięgu Darmowego Orange WiFi będzie mogło wysłać do Ciebie e-mail nie płacąc za połączenie z Internetem.

Korzystaj z Darmowego Orange WiFi, zobacz jakie to proste:

Zaloguj się do swojego indywidualnego konta na portalu www.orange.pl. Login i hasło do tego konta znajdziesz na umowie Neostrady lub pakietu z Neostradą. Jeśli będziesz miał problem z dostępem do konta zadzwoń 801 505 505 (koszt połączenia zgodny z cennikiem operatora).

 • Dla klientów usług mobilnych: Po zalogowaniu, z menu wybierz "Mój Orange" - "Pakiety i ustawienia", a następnie z zakładki "ustawienia" i w sekcji "internet" wybierz Darmowe Orange WiFi.
 • Dla klientów usług stacjonarnych: Po zalogowaniu do Mój Orange, link do formularza jest dostępny na podsumowaniu w obszarze „Wokół Twojej oferty”

Zostaniesz przeniesiony do formularza rejestracji usługi

Wypełnij formularz i włącz usługę.

Usługa Darmowe Orange WiFi będzie aktywna w ciągu paru minut. Od tej pory jesteś w wyjątkowej społeczności i możesz korzystać z Internetu poza domem za darmo i bez limitów.

Aplikacje mobilne Darmowe Orange WiFi

Bezpłatne aplikacje są dostępne do pobrania w Google Play, Apple Store i Windows Store.

Dzięki aplikacji Darmowe Orange WiFi błyskawicznie znajdziesz punkty Darmowego Orange WiFi za pomocą mapy zasięgu.

 • natychmiast połączysz się z punktem Darmowego Orange WiFi – bez każdorazowego wpisywania hasła
 • kiedy wrócisz do domu, aplikacja przełączy Cię na korzystanie z Internetu w ramach domowej sieci Wi-Fi

Aplikacja dostępna na platformy:

FAQ

 1. Co to jest Darmowe Orange WiFi?

  Darmowe Orange WiFi to usługa darmowego dostępu do Internetu stacjonarnego poza domem, w obrębie sieci punktów dostępowych, również nazywanych Darmowe Orange WiFi. Sieć punktów Darmowego Orange WiFi tworzona jest przez modemy Livebox udostępniające pasma publiczne wykorzystując sieć WiFi.

 2. Jak aktywować Darmowe Orange WiFi?

  Aby korzystać z darmowego Internetu po przez Darmowe Orange WiFi należy aktywować usługę poprzez nadanie loginu i hasła na swoim koncie w Mój Orange lub przez stronę www.orange.pl/darmowewifi pod przyciskiem „Aktywuj Darmowe Orange WiFi”. Orange WiFi można również aktywować poprzez aplikację dostępną na smartfony z systemem operacyjnym Android, iOS oraz Windows Phone.

 3. Co zrobić jeśli nie pamiętam hasła?
  • zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
  • Dla klientów usług mobilnych: w pozycji menu 'Mój Orange' znajdź 'pakiety i ustawienia' i w zakładce 'ustawienia' sekcji 'internet' znajdź usługę Darmowe Orange WiFi. Po kliknięciu w nią pojawi się okno pozwalające na zmianę hasła.

   Dla klientów usług stacjonarnych: dla aktywnej usługi wszystkie opcje, w tym zmiana hasła, prezentują się w obszarze 'wokół Twojej oferty' na podsumowaniu w Mój Orange.

 4. Jak wyłączyć Darmowe Orange WiFi?
  • zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
  • Dla klientów usług mobilnych: w pozycji menu 'Mój Orange' znajdź 'pakiety i ustawienia' i w zakładce 'ustawienia' sekcji 'internet' kliknij w usługę Darmowe Orange WiFi. Pojawi się okno dezaktywacji usługi.

   Dla klientów usług stacjonarnych: dla aktywnej usługi wszystkie opcje, w tym wyłączenie, prezentują się w obszarze 'wokół Twojej oferty' na podsumowaniu w Mój Orange.

 5. Kiedy przydaje się Darmowe Orange WiFi?

  Kiedy jesteś poza domem i chcesz skorzystać z Internetu – musisz odebrać ważnego maila, sprawdzić coś ważnego, przesłuchać plik muzyczny. Nie musisz mieć abonamentu na Internet w sieci komórkowej, a jeśli go masz – nie musisz wykorzystywać limitu transferu – znajdując się w zasięgu Darmowego Orange WiFi za darmo skorzystasz z internetu.

  Ponieważ sieć Darmowego Orange WiFi jest bardzo rozległa w całej Polsce nawet Twoje dziecko na wakacjach będzie mogło się z Tobą kontaktować e-mailowo bez żadnych kosztów.

 6. Co to jest „pasmo publiczne”?

  Pasmo publiczne jest to część pasma sieci WiFi, udostępniona na modemie Livebox jako sieć zewnętrzna, umożliwiająca korzystanie z Internetu innym użytkownikom. Pozostała część pasma WiFi to sieć wewnętrzna, prywatna dla klienta. Pomiędzy obydwoma sieciami nie ma komunikacji i są one od siebie całkowicie odseparowane.

 7. Czy udostępnianie pasma publicznego jest bezpieczne dla mojego modemu i komputera?

  Pasmo publiczne stanowi odrębną, odseparowaną sieć i jest całkowicie bezpieczne dla użytkowników wewnętrznej sieci domowej.

  • Dostęp do pasma publicznego jest autoryzowany indywidualnym loginem i hasłem
  • Sieć prywatna i publiczna są od siebie odseparowane.
  • Adresacja IP w paśmie publicznym jest niezależna od Twojej domowej sieci.
  • W paśmie publicznym nie widać użytkowników sieci domowej.
  • Multimedia podpięte do Liveboxa nie są widoczne w paśmie publicznym.
  • Klient, którego modem udostępnia pasmo publiczne, nie ponosi odpowiedzialności za skutki korzystania z Internetu na tym paśmie przez innego klienta.
 8. Czy dostęp do Internetu w Darmowym Orange WiFi jest płatny?

  Nie. Za korzystanie z Internetu poprzez Darmowe Orange WiFi nie są pobierane opłaty. Nie trzeba też podpisywać żadnej umowy. Wystarczy mieć usługę Neostrada z modemem Livebox (również w pakiecie z innymi usługami – np. Orange TV lub telefon) i opłacać za nią miesięczny abonament.

 9. Kto może korzystać z Darmowego Orange WiFi?

  Z Darmowego Orange WiFi mogą korzystać klienci, którzy:

  1. mają usługę Neostrada samodzielną lub w pakiecie oraz dzierżawią modem Livebox lub FunBox
  2. nie wyłączyli udostępniania pasma publicznego na modemie Livebox;
  3. utworzyli swój login i hasło dostępu do sieci Darmowego Orange WiFi poprzez aktywację usługi na swoim indywidualnym koncie na portalu Mój Orange lub przez stronę www.orange.pl/darmowewifi w dziale „Aktywuj Darmowe Orange WiFi”
  4. nie zalegają z płatnościami na rzecz Orange Polska
  5. lub są abonentami usług komórkowych lub internetu mobilnego w Orange

   Z Darmowego Orange WiFi może korzystać na jednym loginie w danym momencie, tylko jedna osoba.

 10. Co zrobić aby mieć Livebox lub FunBox?

  Aby mieć modem Livebox/FunBox wystarczy zamówić usługę Neostrada z modemem Livebox, samą lub w pakiecie z telefonem lub telewizją. Jeśli masz już usługę dostępu do internetu, ale bez Liveboxa/FunBoxa wówczas musisz go zamówić. Możesz to zrobić w Salonie Orange, na www.orange.pl oraz pod numerem infolinii 801 505505.

 11. Ile kosztuje Livebox/FunBox?

  Livebox/FunBox jest dostępny za darmo w ofertach FunPack, Neostrada z Orange TV oraz Neostrada z Nielimitowanymi Rozmowami. W ofercie z Neostradą kosztuje 10 zł miesięcznie.

 12. Czy mogę włączyć udostępnianie pasma publicznego i jak to zrobić?

  Każdy modem Livebox/FunBox w zależności od możliwości technicznych będzie miał domyślnie włączone udostępnianie, z wykluczeniem:

  1. opcji prędkości poniżej 1 Mb/s
  2. modemów Livebox 1.1 i Livebox 3.0

   W powyższych przypadkach modem Klienta nie będzie udostępniał pasma publicznego, ale Klient będzie mógł korzystać z sieci Darmowego Orange WiFi, aktywując dostęp na portalu(patrz pyt. 3)

 13. Na swoim indywidualnym koncie na www.orange.pl widzę, że mój modem Livebox ma wyłączone udostępnianie pasma publicznego,
  a nie mogę włączyć udostępniania. Czy to znaczy, że nie mogę korzystać z Internetu w Darmowym Orange WiFi?

  Jeżeli Twój Livebox nie ma włączonego domyślnie udostępniania pasma publicznego to znaczy, że nie ma możliwości technicznych (patrz pyt. 11), ale możesz bezpłatnie korzystać z internetu w sieci Darmowego Orange WiFi.

 14. Czym skutkuje wyłączenie udostępniania pasma publicznego?

  Wyłączenie udostępniania pasma skutkuje brakiem możliwości darmowego korzystania z Internetu w punktach Darmowego Orange WiFi.

 15. Jak mogę ponownie włączyć udostępnianie pasma publicznego przez modem Livebox, jeśli sam je wyłączyłem?
  1. Zaloguj się do swojego indywidualnego konta na Mój Orange
  2. Przechodzisz do strony podsumowania, do usługi Neostrada
  3. W sekcji „wokół Twojej Oferty” w części ustawienia wybierasz link „pasmo publiczne
  4. Wyświetla się modal z opcją włączenia/wyłączenia usługi.
 16. Czy dostęp do internetu w Darmowym Orange WiFi jest limitowany?

  Czas korzystania z internetu oraz ilość ściąganych i wysyłanych danych są nielimitowane. Limitowana jest jedynie prędkość ściągania danych (do max 1 Mb/s).

 17. Czy można korzystać z Darmowym Orange WiFi za granicą?

  Nie można, usługa jest oparta o sieć punktów Darmowego Orange WiFi tworzoną przez modemy Livebox, będące własnością Orange Polska, działającej na terenie Polski

 18. Czy jest dostępna mapa Darmowego Orange WiFi?

  Tak, mapa sieci Darmowego Orange WiFi znajduje się na stronie www.orange.pl/darmowewifi oraz jest dostępna w aplikacji mobilnej, ułatwiającej łączenie się z punktami Darmowego Orange WiFi.

 19. Jak najprościej korzystać z Internetu w Darmowym Orange WiFi na urządzeniach mobilnych?

  Najprościej skorzystać z aplikacji mobilnej Darmowe Orange WiFi, będącej oprogramowaniem, które:

  1. umożliwia korzystanie z Internetu w sieci Darmowego Orange WiFi bez konieczności każdorazowego podawania loginu i hasła dla Usługi
  2. prezentuje na mapie lokalizacje punktów Darmowego Orange WiFi
  3. umożliwia wyszukiwanie punktów Darmowego Orange WiFi poprzez podanie miasta i ulicy
  4. umożliwia automatycznie połączenie urządzenia z siecią wewnętrzną WiFi na Modemie w momencie, gdy znajdzie się ono w zasięgu tej sieci

  Aplikacja działa na urządzeniach mobilnych z systemami operacyjnymi Android, IOS oraz Windows Mobile; jest bezpłatna i można pobrać ją ze sklepu Google Play, Apple Store i Windows Store.